Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

20. októbra 2021

Milanová víta finančnú pomoc Maďarska, krajina prispeje na obnovu kostolov na južnom SlovenskuMinisterka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) víta finančnú pomoc Maďarska pri obnove sakrálnych pamiatok na juhu Slovenska. Ako povedala pred ...Zdieľať
bsc01902 676x451 20.10.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) víta finančnú pomoc Maďarska pri obnove sakrálnych pamiatok na juhu Slovenska. Ako povedala pred stredajším rokovaním vlády, nepovažuje to za hanbu a nevníma to ani ako zásadný problém. V rezorte sa budú podľa jej slov v budúcnosti snažiť, aby mali balík finančných prostriedkov na tieto účely väčší.


„Na druhej strane, bolo by vhodné, keby medzinárodné a susedské pomoci boli vždy konzultované vopred a nedozvedali by sme sa o nich z diplomatických nót," dodala Milanová.

Maďarská vláda pošle na obnovu kostolov na južnom Slovensku viac ako štyri milióny eur. Kabinet maďarského premiéra Viktora Orbána v tejto veci nebude spolupracovať so slovenskou vládou, ale iba s cirkvami.


Zdroj: Webnoviny.sk - Milanová víta finančnú pomoc Maďarska, krajina prispeje na obnovu kostolov na južnom Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislava sa dotkne histórie mesta, Vallo otvorí 175 rokov starú časovú schránku z Michalskej veže
<< predchádzajúci článok
Vo veku 77 rokov náhle zomrel hudobný skladateľ Hanuš Domanský

Milanová víta finančnú pomoc Maďarska, krajina prispeje na obnovu kostolov na južnom Slovensku - diskusné fórum čitateľov