24hod.sk    Auto moto

10. mája 2020

Miliardár Musk po rozhodnutí úradov pohrozil, že Tesla odíde z KalifornieMiliardár a zakladateľ spoločnosti Tesla Elon Musk oznámil, že presunie hlavné sídlo a továreň svojej automobilky preč z Kalifornie. Stalo sa tak po tom, čo miestne úrady nariadili, aby továreň ...Zdieľať
earns_tesla_43982 77fbe9de7bdf4734a9003c8beaadf2a6 676x431 10.5.2020  - Miliardár a zakladateľ spoločnosti Tesla Elon Musk oznámil, že presunie hlavné sídlo a továreň svojej automobilky preč z Kalifornie.


Stalo sa tak po tom, čo miestne úrady nariadili, aby továreň ostala zatvorená. "Tesla teraz okamžite presunie svoje hlavné sídlo aj budúce programy do Texasu/Nevady," oznámil Musk na Twitteri. Dodal, že spoločnosť podáva žalobu na príslušné úrady v okrese Alameda.

Od 23. marca sú v továrni Tesly vo Fremonte pri San Franciscu zastavené všetky operácie s výnimkou "základných". Dôvodom je pandémia koronavírusu, s ktorou Kalifornia stále bojuje. Továreň zamestnáva vyše 10-tisíc pracovníkov a vyrába približne 415-tisíc vozidiel za rok.

Hoci Kalifornia tento týždeň uvoľnila niektoré reštrikcie a podnikanie, viaceré okresy v Sanfranciskom zálive vydali vlastné nariadenia pre otváranie podnikov. V okrese Alameda musí ostať napríklad väčšina firiem zatvorená až do konca mája.

Musk v poslednom čase vyvolal kontroverziu za svoj odpor voči obmedzeniam súvisiacim s pandémiou a tiež podporu spôsobov liečby ochorenia, ktoré nie sú overené.


Zdroj: Webnoviny.sk - Miliardár Musk po rozhodnutí úradov pohrozil, že Tesla odíde z Kalifornie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/miliardar-musk-po-rozhodnuti-uradov-pohrozil-ze-tesla-odide-z-kalifornie-cl736872.html