Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. júla 2018

Mimoriadna letná schôdza maďarského parlamentu potrvá do piatkaPoslanci maďarského parlamentu budú tento týždeň rokovať tri dni. Mimoriadna letná schôdzka parlamentu, na ktorej prerokujú okrem iného aj pozmeňujúce návrhy k štátnemu ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Budapešť 16. júla (TASR) - Poslanci maďarského parlamentu budú tento týždeň rokovať tri dni. Mimoriadna letná schôdzka parlamentu, na ktorej prerokujú okrem iného aj pozmeňujúce návrhy k štátnemu rozpočtu na rok 2019, sa skončí v piatok, informovala agentúra MTI.


V pondelok sa poslanci budú zaoberať pozmeňujúcimi návrhmi k návrhu zákona o štátnom rozpočte. Parlamentný výbor pre rozpočet predtým podporil iba návrhy, ktoré nemenia deficit rozpočtu oproti pôvodného návrhu.

Vláda v pôvodnom návrhu zákona rátala s 4,1-percentným rastom HDP pri 2,7-percentnej inflácii a pri deficite vo výške 1,8 percenta z HDP.

V utorok budú poslanci hlasovať o pozmeňujúcich návrhoch k rozpočtu pre budúci rok, ale aj o zmenách volebného zákona.

Mimoriadnu letnú schôdzu uzatvorí zákonodarný zbor v piatok schvaľovaním štátneho rozpočtu pre rok 2019, ale aj prijatím nových ustanovení zákonov týkajúcich sa zhromažďovania a ochrany súkromia či zmeny zákona o priestupkoch, do ktorého chce vláda presadiť zákaz bývania bezdomovcov na verejných priestranstvách.

Spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hirošima, skelet obchodného domu v Ružinove, straší už vyše desaťročie
<< predchádzajúci článok
V spoločnosti Volkswagen Slovakia sa začala celozávodná dovolenka

Mimoriadna letná schôdza maďarského parlamentu potrvá do piatka - diskusné fórum čitateľov