Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. augusta 2010

Minerálne vody za polrok s tržbami 3,7 mil. eurSpoločnosť Minerálne vody, a.s. Prešov ukončila prvý polrok tohto roku s tržbami z predaja vlastných výrobkov a služieb vo výške 3,742 mil. eur. Ide iba o mierne nižší ...Zdieľať
baldovska voda Foto: baldovska.sk BRATISLAVA 19. augusta (WEBNOVINY) - Spoločnosť Minerálne vody, a.s. Prešov ukončila prvý polrok tohto roku s tržbami z predaja vlastných výrobkov a služieb vo výške 3,742 mil. eur. Ide iba o mierne nižší výsledok, ako dosiahla za šesť mesiacov roku 2009. Ako ďalej vyplýva zo zverejnených informácií, od januára do júna aktuálneho roku vykázala firma výrobu v objeme 4,060 mil. eur, čo je medziročne menej o takmer 3 %.


Minerálne vody pritom prvý polrok roka 2010 ukončili so stratou 218,8 tis. eur. Rok predtým zaznamenali zisk 296,4 tis. eur. Spoločnosť priznáva horšie výsledky hospodárenia, zároveň však upozorňuje, že v letných mesiacoch budú tržby vyššie. "Pod dosiahnutú stratu sa podpísali náklady spojené s aktivitami projektu - Výmena technológie v závode Salvator Lipovce," dopĺňa spoločnosť.

Predmetom činnosti prešovskej firmy je zachytávanie a plnenie prírodných stolových minerálnych vôd Salvator a Baldovská, pramenitej vody Savior a dojčenskej vody Drobček. Firma vznikla v auguste 1995 po privatizácii a transformácii štátneho podniku Východoslovenské žriedla Prešov. Spoločnosť má dve výrobné prevádzky, závod Salvator v Lipovciach a závod Baldovce v Spišskom Podhradí.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Záplavy vzali domov 4 miliónom Pakistancov
<< predchádzajúci článok
Lenovo malo v prvom kvartáli zisk 54 mil. USD

Minerálne vody za polrok s tržbami 3,7 mil. eur - diskusné fórum čitateľov