29. augusta 2011

Minigolfisti poznajú nových majstrov sveta pre rok 2011

V Stockholme vyvrcholili majstrovstvá sveta v minigolfe mužov a žien. V 10 okruhovej súťaži dominovali jednotlivci svetových minigolfových veľmocí.

Radovan Struhár V konkurencií 106 mužov z 15 krajín sveta zvíťazil domáci hráč Filiph Svennson pred štvoricou nemeckých reprezentantov a ďalšími dvomi krajanmi. V prvej desiatke ostalo miesto akurát pre 10 teho rakúšana Christiana Gobetza, ostatné miesta si podelili hráči Švédska a Nemecka.

Najlepších 16 hráčov súťažilo na 10 okruhov.

243 úderov

Zo slovenských reprezentantov si najlepšie počínal iba 16 ročný debutant medzi mužmi, odchovanec a hráč 1. MTGC Prievidza, Radovan Struhár, ktorý počas celého turnaja držal krok s 32 najlepšími hráčmi turnaja, postupujúcimi do vyraďovacieho KO systému. Nakoniec mu k postupu chýbal o dva údery lepší výsledok. Z cestujúceho náhradníka, o ktorého štarte sa rozhodlo až počas piatich tréningových dní, sa tak stal najlepší hráč slovenského reprezentačného výberu po 8 okruhoch.

244 úderov

V kategórií žien za účasti 46 hráčok z 12 krajín sveta si najlepšie v dlhodobej súťaži opäť počínali nemecké reprezentantky. Víťazkou sa stala       Stefanie Kern pred Biancou Oberweg a rakúšankou Karin Heschl. Najlepšou z domácich reprezentantiek bola siedma Sandra Bengtson.

250 úderov

Zaujímavosťou v KO systéme mužov bolo súrodenecké finále nemeckých bratov Erlbruchovcov, keď po remíze 4:4 rozboji na dráhe loping vyhral Walter nad Haraldom.Na stupni víťazov ich doplnil reprezentačný kolega Marcel Noack a potvrdil tak dominanciu nemeckých reprezentantov na švédskych majstrovstvách sveta. Noack porazil v súboji o tretie miesto domáceho reprezentanta Jonasa Gustafssona 6:3 a získal bronz.
Výsledková listina vylučovacieho KO systému – postúpilo najlepších 32 mužov po 8 okruhoch
  1. Walter Erlbruch
  2. Harald Erlbruch,
  3. Marcel Noack

Domácich usporiadateľov tak potešil úspech Evy Anderson, ktorá prehrala až vo finále, keď po remíze 3:3 sa rozhodlo na dráhe most a majsterkou sveta sa stala opäť nemecká reprezentantka Bianca Oberweg. Tretie miesto pripadlo švajčiarke Sandre Wicki, ktorá v súboji o bronz si poradila s Rakúšankou Karin Heschl 4:3.
Výsledková listina vylučovacieho KO systému – postúpilo najlepších 16 žien po 8 okruhoch