Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. marca 2020

Minister financií Thomas Schäfer spáchal samovraždu, údajne sa bál dopadu koronavírusu na ekonomikuMinister financií v nemeckej spolkovej krajine Hesensko spáchal samovraždu. Telo ...Zdieľať
thomas schafer facebook 676x487 29.3.2020 (Webnoviny.sk) - Minister financií v nemeckej spolkovej krajine Hesensko spáchal samovraždu. Telo 54-ročného Thomasa Schäfera z Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) kancelárky Angely Merkelovej našli v sobotu na železničnej trati v Hochheime neďaleko Frankfurtu nad Mohanom. Polícia a prokurátori uviedli, že na základe všetkých faktorov, vrátane vypočúvania svedkov a vlastného pozorovania, dospeli k záveru, že si politik vzal život.

Viac o téme: Koronavírus


Podľa krajinského premiéra Volkera Bouffiera smrť ministra súvisí s krízou okolo nového koronavírusu. Bouffier v nedeľu uviedol, že sa Schäfer znepokojoval nad tým, "či bude možné úspešne splniť veľké očakávania obyvateľov, hlavne s finančnou pomocou". "Musím predpokladať, že ho tieto starosti premohli. Zrejme nemohol nájsť východisko. Bol zúfalý a opustil nás," vyjadril sa premiér Hesenska.

Nemecká spolková aj krajinské vlády pripravila obrovské balíčky pomoci, ktorých cieľom je zmierniť následky opatrení, ktoré prijali v snahe spomaliť šírenie nového koronavírusu. Ochorenie COVID-19, ktoré vírus spôsobuje, v Nemecku potvrdili u 60 659 ľudí, pričom 482 osôb naň podľa dát Johns Hopkins University zomrelo.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky coronavirus.jhu.edu/map.html.


Zdroj: Webnoviny.sk - Minister financií Thomas Schäfer spáchal samovraždu, údajne sa bál dopadu koronavírusu na ekonomiku © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Špecializovaný trestný súd určil deň prvého pojednávania v kauze vraždy exprimátora Hurbanova
<< predchádzajúci článok
Seniorom v Petržalke donesú obed až domov, nechcú ich vystavovať riziku nákazy koronavírusom

Minister financií Thomas Schäfer spáchal samovraždu, údajne sa bál dopadu koronavírusu na ekonomiku - diskusné fórum čitateľov