Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. januára 2021

Minister Mikulec predstavil nového policajného prezidenta, stal sa ním Peter KovaříkNovým prezidentom Policajného zboru (PZ) sa stal Peter Kovařík. Minister ...Zdieľať
nvk3588 676x451 28.1.2021 (Webnoviny.sk) - Novým prezidentom Policajného zboru (PZ) sa stal Peter Kovařík. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) ho dnes vymenoval do funkcie.


Výbor Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť v pondelok 25. januára odporučil Petra Kovaříka ministrovi vnútra na post policajného prezidenta. Podporilo ho spolu desať členov výboru, proti nebol ani jeden a zdržali sa štyria. Kovařík je od septembra 2020 v pozícii dočasného šéfa polície. Jeho protikandidátom bol veliteľ Útvaru špeciálneho určenia Prezídia PZ Štefan Hamran.

Peter Kovařík bol dočasným policajným prezidentom od septembra 2020. V minulosti pôsobil ako policajný pridelenec vo Washingtone alebo ako riaditeľ Úradu boja proti korupcii Prezídia PZ. V období rokov 2017 až 2020 pôsobil na Úrade vlády SR, najskôr ako riaditeľ Odboru prevencie korupcie Kancelárie predsedu vlády SR a neskôr ako generálny riaditeľ sekcie prevencie korupcie a krízového manažmentu a zároveň ako riaditeľ kancelárie Bezpečnostnej rady SR.Zdroj: Webnoviny.sk - Minister Mikulec predstavil nového policajného prezidenta, stal sa ním Peter Kovařík © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Funkčné oblečenie: ako vybrať správne?
<< predchádzajúci článok
Bulharsko mení podmienky pre Slovákov, pri vstupe do krajiny bude potrebný PCR test

Minister Mikulec predstavil nového policajného prezidenta, stal sa ním Peter Kovařík - diskusné fórum čitateľov