Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. marca 2024

Minister Šutaj Eštok ocenil zrušenie hraničných kontrol na hraniciach s Poľskom a ČeskomMinister vnútra Matúš Šutaj Eštok oceňuje a ďakuje Českej republike a Poľsku za zrušenie kontrol na hraniciach so Slovenskom. Uviedol to počas rokovania Rady pre vnútorné ...Zdieľať
matus sutaj estok 676x451 5.3.2024 (SITA.sk) - Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok oceňuje a ďakuje Českej republike a Poľsku za zrušenie kontrol na hraniciach so Slovenskom. Uviedol to počas rokovania Rady pre vnútorné záležitosti štátov Európskej únie v Bruseli.

Kontroly na vnútorných hraniciach


Ako ďalej povedal, ešte osem členských štátov má aj napriek zníženiu objemu nelegálnej migrácie stále zavedené kontroly na vnútorných hraniciach. To podľa neho podkopáva funkčnosť schengenu.

Ministri členských štátov na stretnutí v Bruseli diskutovali okrem iného aj o aktuálnom stave schengenského priestoru.

Spolupráca medzi EÚ a Ukrajinou


Výstupy by podľa rezortu vnútra mali viesť ku krokom, ktoré zvýšia bezpečnosť a znížia zneužívanie bezvízového styku s EÚ.

Napomôcť by malo zavedenie systémov vstup/výstup a Európskeho systému pre cestovné informácie a povolenia (ETIAS). „Ďakujem Európskej komisii za vypracovanie a predloženie schengenského barometra. Naďalej sa ukazuje, že nelegálna migrácia je hrozbou a musíme dôsledne chrániť naše vonkajšie hranice," skonštatoval Šutaj Eštok.

Minister vnútra tiež zdôraznil význam spolupráce medzi EÚ a Ukrajinou v bezpečnostnej oblasti. Dôležitosť partnerstiev sa podľa neho ukazuje aj v rámci riešenia príčin migrácie. „Spoluprácu v bezpečnostnej oblasti medzi EÚ a Ukrajinou považujem za dôležitú a obojstranne prospešnú,“ dodal Šutaj Eštok.


Zdroj: SITA.sk - Minister Šutaj Eštok ocenil zrušenie hraničných kontrol na hraniciach s Poľskom a Českom © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Veľké firmy sa musia pripravovať na ESG reporty. Časť firiem sa však tejto povinnosti vyhne
<< predchádzajúci článok
NATO začalo s takmer dvojtýždňovým vojenským cvičením, prebieha na severe Škandinávie