Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

27. marca 2024

Ministerka kultúry Šimkovičová vymenovala nové riaditeľky Bibiany a SNK, sú nimi Petra Flach a Ivana KostrabováMinisterka kultúry Martina Šimkovičová (nom. SNS) vymenovala do funkcií nové riaditeľky Medzinárodného domu ...Zdieľať
648466364409e597554353 676x451 27.3.2024 (SITA.sk) - Ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nom. SNS) vymenovala do funkcií nové riaditeľky Medzinárodného domu umenia pre deti Bibiana aj Slovenskej národnej knižnice (SNK) v Martine.


Ako pre agentúru SITA uviedla riaditeľka Odboru komunikácie Ministerstva kultúry (MK) SR Petra Bačinská, šéfka rezortu kultúry tak učinila v súlade so zákonom o výkone práce vo verejnom záujme. SNK v Martine od 26. marca vedie Ivana Kostrabová.„Obdobne ministerka vymenovala Petru Flach do funkcie štatutárneho orgánu Bibiana, medzinárodný dom umenia pre deti – riaditeľka Bibiana, medzinárodný dom umenia pre deti, od 26. marca," informovala Bačinská. Doplnila, že na obe pozície bude v zákonom stanovenej lehote realizované výberové konanie.

Ministerka kultúry odvolala riaditeľku Medzinárodného domu umenia pre deti Bibiana Zuzanu Liptákovú aj generálnu riaditeľku SNK v Martine Katarínu Krištofovú. Obe riaditeľky vo funkcii skončili ku 25. marcu. V prípade Liptákovej šéfka rezortu kultúry využila zákonnú možnosť odvolania bez udania dôvodu, zamestnanci Bibiany ale v otvorenom liste vyjadrili nesúhlas s jej odvolaním.
 
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: SITA.sk - Ministerka kultúry Šimkovičová vymenovala nové riaditeľky Bibiany a SNK, sú nimi Petra Flach a Ivana Kostrabová © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čo je nové vo vede? Močenie cikád a pradávne baktérie zubného kazu
<< predchádzajúci článok
Dámska krátka vesta – akú si vybrať?