Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. septembra 2020

Ministerstvo dopravy finalizuje schému pomoci pre cestovný ruch, podľa Kmeťa príde podpora čoskoroMinisterstvo dopravy a výstavby SR (MDV) v spolupráci s asociáciami turizmu finalizuje schému pomoci pre sektor cestovného ...Zdieľať
gettyimages 901609744 676x451 9.9.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV) v spolupráci s asociáciami turizmu finalizuje schému pomoci pre sektor cestovného ruchu.


"Spolupracujeme na hľadaní správnej schémy, aby sme pomohli cestovnému ruchu na Slovensku. Minister dopravy predložil aj svoj návrh na koaličnej rade a vyzerá to tak, že účastníkov rokovania presvedčil. Aktuálne tak dokončujeme poslednú schému pomoci. Štát musí jednoznačne pomôcť cestovným kanceláriám a cestovnému ruchu na Slovensku," konštatoval v stredu pred rokovaním vlády štátny tajomník MDV Jaroslav Kmeť.

Ministerstvo dopravy si podľa Kmeťa uvedomuje, že po ťažkom koronakrízovom lete je už na pomoc cestovnému ruchu na Slovensku neskoro. Zastáva však názor, že každá pomoc pomôže.

"Podpora pre cestovný ruch čoskoro príde a verím, že hocijaká podpora pomôže udržať firmy a pracovné miesta v tomto sektore. Uvažujeme nad rôznymi podporami pre tento sektor," dodal Kmeť.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo dopravy finalizuje schému pomoci pre cestovný ruch, podľa Kmeťa príde podpora čoskoro © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lídri EÚ budú mať videokonferenciu s čínskym prezidentom, preberú klimatické zmeny aj koronavírus
<< predchádzajúci článok
Poskytovanie dotácií na nájomné sa rozbehlo, ministerstvo vyplatilo už viac ako desať miliónov eur

Ministerstvo dopravy finalizuje schému pomoci pre cestovný ruch, podľa Kmeťa príde podpora čoskoro - diskusné fórum čitateľov