Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. januára 2019

Ministerstvo financií ukončilo súťaž za viac ako 2,7 milióna eurMinisterstvu financií SR budú pri mapovaní a kategorizácii ekonomických procesov radiť žilinská IT spoločnosť MIM a česká poradenská firma Arthur D. Little. Vyplýva to z ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 9. januára (TASR) - Ministerstvu financií SR budú pri mapovaní a kategorizácii ekonomických procesov radiť žilinská IT spoločnosť MIM a česká poradenská firma Arthur D. Little. Vyplýva to z výsledku tendra zverejneného vo vestníku verejného obstarávania. Za poradenské služby ministerstvo zaplatí 2,785 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH), pôvodná cena zákazky bola odhadovaná na 3,13 milióna eur bez DPH.


Konzultačné a poradenské služby ministerstvo požaduje na zmapovanie a katalogizáciu stavu výkonu ekonomických procesov štátu a ich pokrytia informačnými systémami, spracovanie detailných procesných máp, návrh unifikovaných a optimalizovaných ekonomických procesov s vyčlenením procesov vhodných na pokrytie Centrálnym ekonomickým systémom, spracovanie nových detailných procesných máp a legislatívnu analýzu s návrhom úprav. Projekt bude financovaný z fondov EÚ z Operačného programu Efektívna verejná správa.

Zákazka sa týka všetkých rozpočtových a príspevkových organizácií, verejných výskumných inštitúcií štátneho sektora a všetkých rozpočtových a príspevkových organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti vyšších územných celkov s výnimkou Banskobystrického samosprávneho kraja. Zákazka sa tiež nebude týkať Slovenskej informačnej služby, Vojenského spravodajstva a Národného bezpečnostného úradu.

Výsledkom projektu by malo byť vytvorenie podmienok pre zavedenie jednotného systému ekonomickej agendy v štátnych aj samosprávnych inštitúciách.

Kritériom pre výber víťaza tendra bola najnižšia cena a kvalita tímu kľúčových expertov. Na stanovenie najnižšej ceny bola použitá elektronická aukcia, do tendra sa však prihlásila iba skupina víťazných firiem.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rezort školstva bude s Ruskom spolupracovať naďalej
<< predchádzajúci článok
Lajčák: Bezpečnostná stratégia je vyvážený dokument

Ministerstvo financií ukončilo súťaž za viac ako 2,7 milióna eur - diskusné fórum čitateľov