24hod.sk    Ekonomika

30. novembra 2020

Ministerstvo financií uvoľní takmer 20 miliónov eur na dofinancovanie výdavkov Sociálnej poisťovneMinisterstvo financií uvoľní rezortu práce 18 miliónov eur na dofinancovanie výdavkov súvisiacich s dávkami sociálneho poistenia a poistným. ...Zdieľať
peniaze pocitadlo euro bankovky gettyimages 676x451 30.11.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo financií uvoľní rezortu práce 18 miliónov eur na dofinancovanie výdavkov súvisiacich s dávkami sociálneho poistenia a poistným. Rezort práce a sociálnych vecí túto sumu následne odvedie do Sociálnej poisťovne.


Z rozpočtového opatrenia vyplýva, že 7 miliónov eur pôjde na tzv. nesystémové dávky sociálneho poistenia a zvyšných 11 miliónov eur na poistné, ktoré platí štát za svojich poistencov. Informovalo o tom ministerstvo financií na sociálnej sieti.

Nesystémovou dávkou sociálneho poistenia je napríklad sociálny dôchodok, zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť, invalidný dôchodok z mladosti, či príplatok k dôchodku politickým väzňom. Poistné platí štát napríklad za osoby na rodičovskej dovolenke, za opatrovateľov, či osobných asistentov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo financií uvoľní takmer 20 miliónov eur na dofinancovanie výdavkov Sociálnej poisťovne © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

https://www.24hod.sk/ministerstvo-financii-uvolni-takmer-20-milionov-eur-na-dofinancovanie-vydavkov-socialnej-poistovne-cl746142.html