Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. novembra 2020

Ministerstvo financií uvoľní takmer 20 miliónov eur na dofinancovanie výdavkov Sociálnej poisťovneMinisterstvo financií uvoľní rezortu práce 18 miliónov eur na dofinancovanie výdavkov súvisiacich s dávkami sociálneho poistenia a poistným. ...Zdieľať
peniaze pocitadlo euro bankovky gettyimages 676x451 30.11.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo financií uvoľní rezortu práce 18 miliónov eur na dofinancovanie výdavkov súvisiacich s dávkami sociálneho poistenia a poistným. Rezort práce a sociálnych vecí túto sumu následne odvedie do Sociálnej poisťovne.


Z rozpočtového opatrenia vyplýva, že 7 miliónov eur pôjde na tzv. nesystémové dávky sociálneho poistenia a zvyšných 11 miliónov eur na poistné, ktoré platí štát za svojich poistencov. Informovalo o tom ministerstvo financií na sociálnej sieti.

Nesystémovou dávkou sociálneho poistenia je napríklad sociálny dôchodok, zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť, invalidný dôchodok z mladosti, či príplatok k dôchodku politickým väzňom. Poistné platí štát napríklad za osoby na rodičovskej dovolenke, za opatrovateľov, či osobných asistentov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo financií uvoľní takmer 20 miliónov eur na dofinancovanie výdavkov Sociálnej poisťovne © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po trnavskej nemocnici sa pohyboval opitý muž so vzduchovkou
<< predchádzajúci článok
Koronavírus: Spoločnosť Moderna zverejnila výsledky primárnej analýzy účinnosti svojej vakcíny proti COVID-19

Ministerstvo financií uvoľní takmer 20 miliónov eur na dofinancovanie výdavkov Sociálnej poisťovne - diskusné fórum čitateľov