Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. júla 2013

Ministerstvo odporúča Slovákom do Egypta radšej necestovať

Zdieľať
egyptBRATISLAVA 4. júla (WEBNOVINY) - Cestu by mali dobre zvážiť všetci, ktorí sa chystajú do Egypta. Rezort diplomacie vzhľadom na stupňujúcu sa krízu a zhoršujúcu sa bezpečnostnú situáciu v severoafrickej krajine odporúča slovenským občanom, aby v tomto období cestovali do Egypta iba v nevyhnutných prípadoch.


Upozornenie sa netýka turistických destinácií na pobreží Červeného mora (juh Sinajského polostrova a východnej časti Egypta provincia Red Sea). Slováci, ktorí sa nachádzajú v iných turistických oblastiach, by mali pouvažovať nad odchodom z krajiny.

Situácia v turistických centrách v južnom Sinaji a pozdĺž pobrežia Červeného mora je podľa informácií ministerstva zahraničia zatiaľ pokojná a bez výraznejších prejavov nepokojov a násilností.

Naši občania v týchto oblastiach by sa však mali vo vlastnom záujme zdržiavať v turistických strediskách. "Ministerstvo neodporúča zúčastňovať sa na fakultatívnych výletoch do hlavného mesta Káhiry, iných väčších miest alebo podnikať návštevy pamätihodností v okolí turistických centier," upozorňuje rezort.

Pri presunoch medzi hotelmi i letiskami je nutné mať pri sebe dostatočné zásoby tekutín pre prípad zdržania spôsobeného zablokovaním cesty alebo policajnými kontrolami.

Slováci, ktorí už v Egypte sú, by sa mali vyhýbať verejným zhromaždeniam a urýchlene opúšťať miesta, na ktorých dochádza k potýčkam medzi miestnym obyvateľstvom. Ministerstvo zároveň pripomína, že je potrebné rešpektovať pokyny uniformovaných egyptských policajných a bezpečnostných zložiek alebo armády.

Našu ambasádu v Káhire zatiaľ nezatvoríme. Podľa hovorcu rezortu diplomacie Borisa Gandela o tom zatiaľ ministerstvo neuvažuje. "K takémuto kroku nepristúpil žiadny zastupiteľský úrad členskej krajiny EÚ, s ktorými koordinujeme ďalšie kroky," dodal Gandel. Pre stupňujúce sa napätie v Egypte v utorok uzavrela svoje veľvyslanectvo v Káhire Kanada.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Volebná účasť v Egypte je rekordná, vedie Moslimské bratstvo (3. 12. 2011)
 V nepokojnom Egypte sa začínajú voľby (28. 11. 2011)
 Deň pred voľbami v Egypte ľudia opäť hromadne demonštrujú (27. 11. 2011)
 V centre Káhiry tečie krv (26. 11. 2011)
 Egypťania žiadajú novú vládu národnej záchrany (22. 11. 2011)
 Egyptská armáda opätovne vyzvala na ukončenie štrajkov (14. 2. 2011)
 Mubarakov expremiér nemôže opustiť krajinu (13. 2. 2011)
 EGYPT: Ku gratulantom sa pridali aj Hizballáh a Ahmadínedžád (12. 2. 2011)
 Egyptská armáda chystá dôležité vyhlásenie (11. 2. 2011)
 Svet reaguje na Mubarakovo rozhodnutie neodstúpiť kritikou (11. 2. 2011)nasledujúci článok >>
Návštevníčka s hostiteľom popíjala, potom ho pichla nožom
<< predchádzajúci článok
V Bratislave evakuovali letisko, dôvodom bola batožina

Ministerstvo odporúča Slovákom do Egypta radšej necestovať - diskusné fórum čitateľov