Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. júna 2011

Ministerstvo vnútra Maďarskej republiky ocenilo projekt



Projekt OVCE.sk, ktorý prebieha v spolupráci s Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky zvíťazil na Európskom filmovom festivale zameranom na oblasť prevencie ...



Zdieľať
jaroslav baran ovcesk Ovce.sk režíruje Jaroslav Baran (na snímke).BRATISLAVA 27. júna (WBN/PR) - Projekt OVCE.sk, ktorý prebieha v spolupráci s Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky zvíťazil na Európskom filmovom festivale zameranom na oblasť prevencie kriminality v Maďarskom meste Székesfehérvár.


Ministerstvo vnútra Maďarskej republiky zorganizovalo Konferenciu expertov policajných programov v oblasti prevencie kriminality spojenú s Európskym filmovým festivalom. Slovensko reprezentoval spoločný projekt Ministerstva vnútra SR, Slovenského výboru pre UNICEF a eSlovenska s názvom OVCE.sk. Projekt sa zameriava na ochranu detí pred ohrozeniami internetu a jeho cieľom je šírenie poučných animovaných rozprávok a metodických materiálov do materských, základných škôl a školských zariadení.

OVCE.sk v konkurencii projektov z celej Európy získali dve hlavné ceny – Cena odbornej poroty a Cena za najlepší film. Je to v poradí 8 ocenenie projektu od jeho vzniku v roku 2009.

Miroslav Drobný, prezident eSlovensko: „Ďakujem našim partnerom najmä Ministerstvu vnútra SR a takmer stovke slovenských policajtov, ktorý sa podieľali na tvorbe projektu a jeho šírení po celom Slovensku. Produkovať kvalitný animovaný seriál je mimoriadne náročné a na jeho začiatku nám kolegovia z krajín EÚ hovorili, že to nezvládneme. Dnes nám fandí celá Európa a projekt preberajú ďalšie krajiny: Slovinsko, Rakúsko, Estónsko, Bulharsko, Česko, Poľsko atď.

Projekt OVCE.sk je súčasťou projektov Zodpovedne.sk, Pomoc.sk a Stopline.sk.
Detský animovaný seriál sa vracia k tradíciám pôvodnej kreslenej tvorby pre deti a mládež v Česko-Slovensku. Rozprávky vznikli s finančnou podporou EÚ programu Bezpečný internet. Prvé 4 pilotné časti mali na Slovensku premiéru 8. októbra 2009 a zaoberajú sa témami:
· Bez kožušteka (Zverejňovanie fotografií a videí z odhalenými časťami tela.)
· Netancuj s vlkom (Zneužitie fotografií a videí.)
· Zatajovaný kamarát (Nadväzovanie kontaktov za účelom sexuálneho zneužitia - Grooming.)
· Biele ovce (Diskriminácia a rasizmus na internete)

Ďalších 5 častí mali slovenskú premiéru 8. februára 2011. V spolupráci s Österreichisches Institut für angewandte Telekommunikation - ÖIAT (Rakúsko) a Univerza v Ljubljani (Slovinsko). Za podpory EÚ programu Základné práva a občianstvo.
· Deväťdesiatdeväť (Reťazové listy šťastia?)
· Ogrgeľ (Internet si vždy pamätá tvoje chyby z minulosti.)
· Korunka krásy (Anorexia, recepty „krásy“ na internete.)
· Pomsta (Virtuálne prenasledovanie - Cyberstalking.)
· Hlásna trúba (Prezradenie údajov a majetkových pomerov - Phishing.)

V roku 2011 a 2012 sa plánuje premiéra ďalších 12 častí. Rozprávky vzniknú s finančnou podporou EÚ programu Bezpečný internet.

Ocenenia projektu OVCE.sk:
· 2011 Cena za najlepší film na Európskom filmovom festivale prevencii za projekt OVCE.sk, Székesfehérvár, Maďarsko.
· 2011 Cena odborného publika na Európskom filmovom festivale prevencii za projekt OVCE.sk, Székesfehérvár, Maďarsko.
· 2010 Cena Prix Danube na 20. ročníku filmového festivalu Bratislava, Slovensko.
· 2010 Postup do finále (Official Selection) v kategórii TV Série na Medzinárodnom festivale animovanej tvorby Annecy 2010, Francúzsko.
· 2010 Cena Dúhová gulička za zodpovedný prístup na Medzinárodnom festivale reklamy, súčasť Medzinárodného festivalu filmov pre deti a mládež Zlín, Česká republika.
· 2009 Cena medzinárodnej poroty XXXVI. ročníka filmového festivalu EKOTOPFILM, Slovensko.
· 2009 Mimoriadna cena medzinárodného kongresu ITAPA, Slovensko.
· 2009 Prvé miesto na Slovensku v súťaži o Európsku cenu za prevenciu kriminality, Slovensko.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Ocenili projekt, ktorý varuje deti pred nástrahami internetu
<< predchádzajúci článok
Firmy v SR chcú financovať rast hlavne z vlastných zdrojov