Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. júna 2023

Ministerstvo zahraničných vecí odmieta Ficove špekulácie o zásahu NATO do predvolebnej kampaneMinisterstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR odmieta špekulácie, že NATO ...Zdieľať
3j2a8253 676x451 6.6.2023 (SITA.sk) - Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR odmieta špekulácie, že NATO chce prostredníctvom kampane zasahovať do volebného procesu či kampane politických strán v septembrových parlamentných voľbách.


Rezort tak reagoval na slová predsedu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica, ktorý spochybnil mediálnu kampaň na Slovensku s názvom Why Ukraine matters? (Prečo na Ukrajine záleží?), ktorú iniciovala práve aliancia.

Fico tvrdí, že kampaň by mala byť odozvou na slová prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá pre web Politico uviedla, že Slovensko ovláda ruská propaganda. Ako ďalej rezort zahraničných vecí pre agentúru SITA uviedol, kampaň nevníma ako problematickú či idúcu proti záujmom Slovenska.

Avizovaným cieľom kampane je zvýšiť povedomie na Slovensku o tom, prečo je členstvo Slovenska v Aliancii dôležité pre bezpečnosť Slovenska a jeho občanov a ako súvisí podpora Ukrajiny s bezpečnosťou Slovenska. Ide o štandardnú kampaň, ktorá je súčasťou dlhodobej kampaňovej politiky Severoatlantickej aliancie," vysvetlilo ministerstvo.

Zároveň tvrdí, že na Slovensku už podobná kampaň prebehla. „Obdobné komunikačné kampane realizuje Aliancia priebežne vo viacerých krajinách – napr. kampaň WeAreNATO/MySmeNATO, ktorá prebiehala koordinovane v členských krajinách v ostatných rokoch vrátane Slovenska," dodalo ministerstvo zahraničných vecí.

Členstvo v NATO radí medzi dlhodobé priority zahraničnej a bezpečnostnej politiky a tvrdí, že je to garancia bezpečnosti, a teda aj štátnosti Slovenska.


Zdroj: SITA.sk - Ministerstvo zahraničných vecí odmieta Ficove špekulácie o zásahu NATO do predvolebnej kampane © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ódor poďakoval hasičom pomáhajúcim počas povodní v Taliansku, šíria dobré meno našej krajiny
<< predchádzajúci článok
Policajti porušili základné práva rómskej rodiny, ombudsman volá po vyvodení disciplinárnych dôsledkov