08. augusta 2009

Mintal skóroval za Norimberg

Slovenský futbalista Marek Mintál v sobotu strelil pri svojom návrate do I. bundesligy gól, no jeho tím 1. FC Norimberg v 1. kole nemeckej najvyššej súťaže doma podľahol Schalke 1:2. Za hostí sa dvakrát ...

BERLÍN 8. augusta (WEBNOVINY) - Slovenský futbalista Marek Mintál v sobotu strelil pri svojom návrate do I. bundesligy gól, no jeho tím 1. FC Norimberg v 1. kole nemeckej najvyššej súťaže doma podľahol Schalke 1:2. Za hostí sa dvakrát strelecky presadil útočník Kevin Kuranyi. Bývalý slovenský reprezentant pred vypredaným Easy-Credit Stadionom v 87. min usmernil pravačkou na hranici pokutového územia loptu do siete, keď využil zaváhanie hosťujúcej obrany po aktivite striedajúceho gréckeho útočníka Charisteasa.

V rámci sobotňajšieho bundesligového programu sa predstavil aj druhý nováčik FSV Mainz a v jeho drese druhý Slovák - Miroslav Karhan. Svojím výkonom v úvodných 62 minútach prispel k remíze s Leverkusenom 2:2. V nevýrazných výkonoch z minulého ročníka pokračujú hráči Werderu Brémy. Tí doma prehrávali s Frankfurtom 0:1 aj 1:2. Do druhého polčasu nastupovali tímy s vyrovnaným skóre 2:2, no o víťazstve hostí rozhodol v 71. min český útočník Martin Fenin. Borussia Dortmund zdolala pred 78 200 divákmi 1. FC Kolín 1:0, rovnakým výsledkom sa skončil aj súboj Herthy Berlín s Hannoverom.

Výsledky sobotňajších stretnutí 1. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže - I. bundesligy:

Borussia Dortmund - 1. FC Kolín 1:0 (0:0)
Gól: 75. Matip (vlastný gól), 78 200 divákov

1. FC Norimberg - Schalke 04 1:2 (0:1)
Góly: 87. MINTÁL - 35. a 50. Kuranyi
Marek Mintál (Norimberg) odohral celý zápas a v 87. min skóroval, 46 780 divákov (vypredané)

Werder Brémy - Frankfurt 2:3 (2:2)
Góly: 13. Özil, 44. Sanogo - 7. a 44. Amanatidis, 71. Fenin, 34 000 divákov

Hertha Berlín - Hannover 1:0 (0:0)
Gól: 83. Kačar, 42 169 divákov

Mainz - Leverkusen 2:2 (1:2)
Góly: 6. Hoogland, 82. Gunkel - 42. Derdiyok, 44. Kiessling