Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

08. novembra 2020

Miriam Kaiser vydáva album Horúca slzaMiriam nadviazala na overenú tradíciu predchádzajúcich albumov a svoju piesňovú tvorbu kombinuje s inštrumentálnymi skladbami.Zdieľať
Miriam Kaiser vydáva album Horúca slza

Speváčka, huslistka a skladateľka Miriam Kaiser vydáva nový, v poradí štvrtý štúdiový album s názvom Horúca slza. Novinka ponúka trinásť skladieb, sú nimi Každá slza je iná, Horúca slza, Oživovať vášeň, Horúca pec, Stokráska, Spievajúce husle, Volavka, Srdce rozohraj I., Srdce rozohraj II., Ten, kto môže dať, Siete na lov rýb, Piacevole I. a Piacevole II.
Miriam nadviazala na overenú tradíciu predchádzajúcich albumov a svoju piesňovú tvorbu kombinuje s inštrumentálnymi skladbami. Zostáva verná husliam a sláčikovým nástrojom, ktoré tvoria základ inštrumentácie a obohacuje ich o niektoré dychové nástroje, jemnú elektroniku, dokonca aj historickú lutnu. Za citlivé spracovanie nahrávky hudobníčka vďačí svojmu dlhoročnému kolegovi, huslistovi a hudobnému producentovi Milanovi Adamcovi. Kvarteto sláčikových nástrojov spoločne nahrávali aj s Júliou Bolebruchovou (viola) a Lujzou Ďurišovou (violončelo). Party dychových nástrojov nahrali Juraj Pivoluska (klarinet), Radovan Práger (fagot) a Andrea Adamcová (flauta).

„Husle sú pre mňa stálou inšpiráciou a zdrojom neustáleho objavovania. Majú úžasné technické možnosti a ja ich rada využívam aj trochu neobyčajne, keď na nich napríklad hrám ako na mandolíne,” uviedla pre TASR hudobníčka.

Nahrávanie albumu, ktorý hudobníčka plánovala na jar tohto roka, sa pre nový koronavírus presunul na neskoršie dni. Po čiastočnom uvoľnení opatrení vytvorila s pomocou priateľov provizórne štúdio v domácom prostredí, kde v spolupráci s ďalšími hudobníkmi nakoniec vznikla nahrávka celého albumu.

Miriam si za roky vlastnej tvorby k husliam a sláčikovým nástrojom vytvorila zvláštne puto a smelo s nimi vytvára populárne ladené aranžmány. Svedčí o tom aj nový videoklip k piesni Ten, kto môže dať, ktorý uvádza zároveň s vydaním nového albumu. Jeho autormi sú dvojica slovenských filmárov - otec so synom Braňo a Matej Molnárovci. Miriam zároveň dodáva, že pieseň vo videoklipe patrí k jej najobľúbenejším.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Herec Alain Delon sa dožíva 85 rokov
<< predchádzajúci článok
Film P. Bebjaka Správa bude bojovať o Oscara

Miriam Kaiser vydáva album Horúca slza - diskusné fórum čitateľov