Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. februára 2016

MKDA chce kultúrnu a vzdelávaciu autonómiu menšín na SlovenskuPredseda Maďarskej kresťanskodemokratickej aliancie Csaba Féher.Zdieľať
Predseda Maďarskej kresťanskodemokratickej aliancie Csaba Féher. Foto: http://mkdsz.sk/
Bratislava 14. februára (TASR) - Maďarská kresťanskodemokratická aliancia chce kultúrnu a vzdelávaciu autonómiu menšín žijúcich na Slovensku. Zároveň rovnaké právne postavenie maďarského jazyka v oblastiach obývaných Maďarmi a vytvorenie zákona o národnostných menšinách. Chce tiež odstrániť dôsledky Benešových dekrétov či vytvorenie Komárňanskej, Rimavskosobotskej a Trebišovskej župy. O týchto a ďalších bodoch programu hovorí predseda MKDA Csaba Féher v rozhovore pre TASR.


MKDA volá aj po štátnej podpore malého a stredného podnikania pri vytváraní pracovných možností, znížení dane z príjmov, nezdaňovaní minimálnych miezd. Ďalej po zavedení materstva na plný úväzok, poskytovaní bezúrokovej pôžičky mladým na kúpu bytov, aj po primeranom zvyšovaní dôchodkov, rozvoji infraštruktúry s mimoriadnym ohľadom na výstavbu južnej rýchlostnej cesty.

MKDA podľa Fehéra nevznikla preto, aby odobrala hlasy SMK a Mostu-Híd. "Odmietame akékoľvek domnienky v tomto zmysle. Maďarská kresťanskodemokratická aliancia vznikla a vstupuje do volieb s tým cieľom, aby poskytla Maďarom žijúcim na Slovensku možnosť skutočných slobodných volieb a nezávislé, dôsledné zastupovanie ich záujmov založené na kresťanských a národnostných základoch," uviedol Fehér.

Parlamentné voľby sa na Slovensku uskutočnia 5. marca. Kandiduje v nich 23 politických strán, hnutí a koalícií. Budú to v poradí deviate parlamentné voľby od Nežnej revolúcie v roku 1989. Štát vyjdú na 10,7 milióna eur. Hlasovať v nich môžu všetci občania SR, ktorí budú mať v deň hlasovania aspoň 18 rokov. Oprávnených voličov máme viac ako 4,4 milióna.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
B. Kollár nechce ísť do vlády, mieni podporovať pravicový kabinet
<< predchádzajúci článok
Na Starom zámku v B.Štiavnici pripravili zimnú rodinnú hru s indíciami

MKDA chce kultúrnu a vzdelávaciu autonómiu menšín na Slovensku - diskusné fórum čitateľov