21. marca 2013

Mladí futbalisti tesne prehrali s Rakúšanmi

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali v prípravnom dueli v rakúskom Hartbergu s domácimi rovesníkmi 0:1 po bezgólovom polčase. Jediný presný zásah zápasu dosiahol v 66. min ...

loptafutbal HARTBERG 21. marca (WEBNOVINY) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali v prípravnom dueli v rakúskom Hartbergu s domácimi rovesníkmi 0:1 po bezgólovom polčase.

Jediný presný zásah zápasu dosiahol v 66. min striedajúci Robert Zulj. Zverenci trénera Ivana Galáda nevyužili takmer 40-minútovú presilovku, keď domáci Rakúšania hrali od 53. min iba desiati po vylúčení brankára Radlingera.

Utrpeli tak prvú prehru v tomto roku.

V januári dvakrát remizovali s portugalskou "dvadsiatkou" (0:0, 1:1) a začiatkom februára zvíťazili v španielskej Valencii nad rovesníkmi zo Švajčiarska 1:0.

Rakúsko „21“ - Slovensko „21“ 1:0 (0:0)

Gól: 66. Zulj, ČK 53. Radlinger (Rak.)

Základné zostavy:
Rakúsko: Radlinger - Ziegl, Spendlhofer, Wimmer, Schilling - Holzhauser, Trauner - Kainz, Gregoritsch, Sabitzer - Vastic
SR: P. Le Giang - Lobotka, Niňaj, Ambra, Mazáň - Hrošovský, Paur - F. Oršula - Bukata, K. Mészáros - Schranz

Tréner Ivan Galád zvolil na začiatku zápasu ofenzívnu zostavu, čo bolo najmä v prvej dvadsaťpäťminútovke cítiť. Potom sa jeho hráči postupne začali dostávať do šancí, mali možnosť realizovať niekoľko štandardných situácií, ale ani jednu sa im nepodarilo premeniť. Vzadu si hráči plnili svoje úlohy zodpovedne.

Už osem minút po začiatku 2. polčasu videl červenú kartu rakúsky gólman Radlinger. Slovenskí mládežníci však núkajúcu sa šancu nevyužili, naopak, v 66. minúte po rohovom kope inkasovali, keď sa presadil striedajúci Robert Zulj. Do konca duelu už oslabeným Rakúšanom nedokázali streliť vyrovnávajúci gól, a tak si z Hartbergu odvážajú prvú tohtoročnú prehru.