06. novembra 2012

Mladí hokejisti opäť prehrali s Ruskom, tentokrát 3:9

Slovenská hokejová reprezentácia chlapcov do 16 rokov prehrala aj v utorňajšom druhom prípravnom súboji s rovesníkmi z Ruska 3:9. Zverenci Martina Hrnčára nestačili na rovnakého súpera ani ...

hokejilustracne MINSK 6. novembra (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia chlapcov do 16 rokov prehrala aj v utorňajšom druhom prípravnom súboji s rovesníkmi z Ruska 3:9.

Zverenci Martina Hrnčára nestačili na rovnakého súpera ani v pondelňajšom meraní síl, keď s ním prehrali 1:5.

"Porovnanie oboch zápasov vyznieva ako nepríjemný paradox. V pondelok sme odohrali slabší zápas a prehrali sme o štyri góly, v utorok sme boli herne i korčuliarsky očividne lepší a rozdiel v skóre je šesťgólový. Kým sa nám darilo vytláčať protivníka z nášho pásma, bolo všetko v poriadku, zlé to však bolo vo chvíli, keď sa Rusi dostali do našej tretiny a ešte horšie, že sa tak dialo pri rovnovážnom stave na ľade. Jednoducho chlapci si zle preberali súpera, nepristupovali dôsledne k svojim hráčom. Ruskí hokejisti si aj vďaka skvelej technickej i korčuliarskej pripravenosti vždy dokázali nájsť nejakú štrbinku v našej defenzíve a tvrdo nás trestali. Znížili sme na 1:2, v druhej tretine ešte na 2:4, ale potom sme inkasovali v tejto fáze dva góly, hoci sme dovolili vystreliť na bránku Želinského iba sedemkrát. V záverečnej dvadsaťminútovke sme dali príležitosť Foltánovi, ktorého sme donominovali namiesto zraneného Húsku. Bol to pre našich mládencov naozaj poučný zápas a verím, že na turnaji ukážu lepšiu tvár," cituje HockeySlovakia.sk trénera SR "16" Martina Hrnčára.

Slovensko "16" - Rusko "16" 3:9 (1:4, 1:2, 1:3)

Góly SR "16": Lešťan, Pataky, Bondra