Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

14. augusta 2012

Mladí ľudia falšovali eurá, platili naskenovanými bankovkamiJednoduchým spôsobom falšovania vyrábal 24-ročný Pavol z Michaloviec 50-eurové bankovky, ktorými potom 20-ročná Sabína z okresu Nové Mesto nad Váhom platievala za tovar. Pavol ...Zdieľať
u cestneho pirata nasli falosne pen BRATISLAVA/KOŠICE 14. augusta (WEBNOVINY) - Jednoduchým spôsobom falšovania vyrábal 24-ročný Pavol z Michaloviec 50-eurové bankovky, ktorými potom 20-ročná Sabína z okresu Nové Mesto nad Váhom platievala za tovar.


Pavol vyrábal falošné bankovky doma - skenovaním pravých peňazí. Prvé dve päťdesiateurovky odovzdal Sabíne 10. augusta.

Mladá žena jednou falošnú bankovkou zaplatila za tovar v miestnom pohostinstve a druhou falošnou bankovkou v potravinách v Michalovciach.

Po prvom nákupe Pavol svoj čin zopakoval a naskenovaním pravej bankovky vyhotovil tri falzifikáty. Tieto opäť odovzdal Sabíne, ktorá nimi na druhý deň zaplatila za tovar v troch michalovských pohostinstvách. Do falšovania sa dal Pavol aj 11. augusta, vyrobil jednu bankovku.

"Túto chcel použiť ako pravú, ale v čase okolo 18:15 ju odhodil na trávnik na Okružnej ulici v Michalovciach, predtým ako bol kontrolovaný hliadkou polície," uviedol košický policajný hovorca Alexander Szabó. Neskôr však policajtom ukázal miesto, kde sa bankovka nachádza a policajti ju zaistili.

Falošné bankovky poslali do Národnej banky Slovenska v Bratislave. Dvojicu obvinili zo zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov spáchaný v spolupáchateľstve. Stíhajú ich na slobode a v prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Krádeže v bytových pivniciach rastú
<< predchádzajúci článok
Slovenské hospodárstvo zatiaľ rastie, ťahajú ho automobilky

Mladí ľudia falšovali eurá, platili naskenovanými bankovkami - diskusné fórum čitateľov