13. októbra 2007

Mladí Slováci premárnili v Belgicku dvojgólový náskok

Ani tretí pokus na zisk troch bodov za víťazstvo v aktuálnom kvalifikačnom cykle o postup na ME 2009 hráčov do 21 rokov Slovákom nevyšiel. Po dvoch septembrových domácich remízach s Islandom (2:2) a ...

MONS 13. októbra (WEBNOVINY) - Ani tretí pokus na zisk troch bodov za víťazstvo v aktuálnom kvalifikačnom cykle o postup na ME 2009 hráčov do 21 rokov Slovákom nevyšiel. Po dvoch septembrových domácich remízach s Islandom (2:2) a Rakúskom (1:1) tentoraz zverenci trénera Jozefa Barmoša cestovali do Belgicka, no po prehre s domácimi rovesníkmi 2:4 nezískali ani bod a v tabuľke 7. kvalifikačnej skupiny klesli s dvoma bodmi na konte na 4. priečku. Naopak, Belgičania sa z úplného dna vyšvihli po piatkovom víťazstve na 2. miesto za Rakúsko, ktoré si v piatok v domácom prostredí poradilo s Cyprom (2:1) a so ziskom siedmich bodov mu zatiaľ bez prehry patrí suverénne líderská pozícia.

A pritom to v Monse na Štadióne Charlesa Tondreaua vyzeralo pre reprezentantov SR "21" veľmi nádejne ešte aj v polovici druhého polčasu. Najskôr po aklimatizovaní sa Slovákov na nepríjemné počasie využil zlú rozohrávku domáceho brankára Jendrišek a s prehľadom poslal loptu do siete. Po prvej štyridsaťpäťminútovke tak viedli "Barmošovci" 1:0, navyše v 56. min poslal výbornú kolmicu smerom dopredu stredopoliar českého Zlína Opiela a spoluprácu legionárov zakončil útočník nemeckého druholigového Kaiserslauternu Jendrišek svojím druhým presným zásahom. Napriek sľubnému vývoju stretnutia nebol hlavný kouč SR "21" spokojný s úvodnými minútami. "Do zápasu sme nevstúpili ideálne. Hráči nejako ťažko dýchali a nedokázali sa tak dobre vyrovnať s hmlistým a vlhkým počasím. Po desiatich minútach sme to však ustáli a napokon sa nám po chybe brankára podarilo aj streliť gól. V druhom polčase sme pokračovali v hre nastolenej z prvého dejstva, výsledkom čoho bol aj druhý gól Jendrišeka," povedal bezprostredne po stretnutí pre agentúru SITA 53-ročný rodák zo Šurian Barmoš.
Mladí Slováci však dokázali nemožné a trestuhodne premrhali dvojgólový náskok na pôde súpera, čo by sa v takýchto dôležitých dueloch rozhodne nemalo stávať. V čase, keď by na "červených diablov" už nikto z domácich fanúšikov nestavil ani deravý groš, prišla chyba hostí na pravej strane obrany, center a presné zakončenie De Mula. "Domáci po našom druhom góle prestriedali a bolo na nich vidieť, že sa rozhodli dať všetko na jednu kartu. Tempo hry vyburcovali na maximum a my sme s nimi nedokázali udržať krok. Po chybe sme inkasovali prvý gól, no zlom nastal, keď po Jonášovom sklze odpískal hlavný rozhodca po porade so svojím asistentom pokutový kop. Z môjho pohľadu bolo ťažké posúdiť, či to bolo oprávnené, no nás to rozhodne položilo do kolien."
To však ešte zo strany nabudených Belgičanov rozhodne nebolo všetko. V 86. min pridal svoj druhý gól v piatkovom súboji Vanden Borre (predtým bol úspešným exekútorom spomenutej jedenástky) a o tri minúty neskôr prekonal Košického aj Rossini. "V závere sa domáci ešte viac zahryzli a dorazili nás ďalšími dvoma presnými zásahmi. Musím pochváliť brankára Košického, ktorý napriek štyrom inkasovaným gólom podal dobrý výkon. V obrane sme sa však dopúšťali príliš veľkých chýb, ktorých sa musíme v budúcnosti rozhodne vyvarovať," pridal vysvetlenie možného neúspechu svojich zverencov 52-násobný bývalý úspešný reprezentant Československa.
Výprava slovenskej dvadsaťjednotky by mala pristáť na letisku vo Viedni v sobotu o 11.00 h a následne by sa mala presunúť do Hotela Transpetrol v Senci. Na podvečer o 17.00 h majú hráči naplánovaný regeneračný tréning. Svoju reputáciu si môže mužstvo okolo kapitána Pekaríka napraviť už v utorok 16. októbra, keď mladí Slováci privítajú od 17.30 h na Štadióne NTC SFZ v Senci rovesníkov z Cypru.