Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. júna 2012

Mladí vedci zo Slovenska súťažia na GENIUS olympiáde v USAV týchto dňoch piati nadaní žiaci stredných škôl v oblasti vedy a techniky, ktorí uspeli na Celoštátnej súťažnej prehliadke bádateľských projektov žiakov stredných škôl – ScientiaProFuturo 2011, ...Zdieľať
bez nazvu BRATISLAVA 27. júna (WBN/PR) - V týchto dňoch piati nadaní žiaci stredných škôl v oblasti vedy a techniky, ktorí uspeli na Celoštátnej súťažnej prehliadke bádateľských projektov žiakov stredných škôl – ScientiaProFuturo 2011, súťažia s tromi bádateľskými projektmi na medzinárodnej olympiáde GENIUS (International High School Project Fair on Environment) v Oswego.


Na GENIUS olympiáde, ktorá prebieha na New Yorskej štátnej univerzite v Oswego, mladí bádatelia z viac ako 50 štátov z celého sveta súťažia s 248 projektmi v štyroch súťažných kategóriách – ekológia, ekológia a biodiverzita, kvalita životného prostredia a zdroje energie.

Cieľom súťaže je podporovať žiakov stredných škôl v hľadaní riešení environmentálnych problémov a usmerniť ich, aby prispeli k ochrane a zlepšeniu životného prostredia. GENIUS olympiádu vyhlasuje a organizuje New Yorská štátna univerzita a nadácia pre vedu a vzdelávanie Terra. Autori najkvalitnejších projektov získajú nielen zlaté, strieborné, bronzové medaily, vecné ceny, ale aj štipendium na štúdium na New Yorskej štátnej univerzite.

Slovenskú republiku na GENIUS olympiáde 2012 reprezentujú: Jana Končalová a Martina Kunská, žiačky Gymnázia Janka Kráľa v Zlatých Moravciach, s bádateľským projektom s názvom „Komplexné porovnanie dvoch úsekov rieky Žitava“; Juraj Lörinčík a Milan Tkáčik, žiaci Gymnázia P. J. Šafárika v Rožňave, s bádateľským projektom s názvom „Náhle ionosférické poruchy“; Katarína Marková, žiačka Gymnázia na Alejovej ulici v Košiciach s bádateľským projektom s názvom „Fauna článkonožcov v Snežnej diere“.

Na GENIUS olympiádu 2012 žiaci postúpili z Celoštátnej súťažnej prehliadky bádateľských projektov žiakov stredných škôl –ScientiaProFuturo 2011, ktorú vyhlasuje a organizuje občianske združenie Mladí vedci Slovenska v rámci projektu podporovaného Agentúrou na podporu výskumu a vývoja na základe zmluvy č. LPP-0351-09. Hlavným partnerom súťaže ScientiaProFuturo sú Slovenské elektrárne, a.s. Bližšie informácie nájdete na www.scientiaprofuturo.sk.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dlhová kríza nemá podľa Merkelovej rýchle riešenie
<< predchádzajúci článok
Predčasní penzisti si na dohodu už zrejme neprivyrobia

Mladí vedci zo Slovenska súťažia na GENIUS olympiáde v USA - diskusné fórum čitateľov