22. decembra 2013

Mladíci Jurčo a Tatar ťahajú Detroit, navrátilec Gáborik asistoval

Hokejisti Detroitu zvíťazili v noci na nedeľu v zápase zámorskej NHL nad domácim Torontom 5:4 po nájazdoch, pričom leví podiel na triumfe "červených krídel" mala dvojica ...

Tomáš Jurčo Foto: TASR/AP
New York 22. decembra (TASR) - Hokejisti Detroitu zvíťazili v noci na nedeľu v zápase zámorskej NHL nad domácim Torontom 5:4 po nájazdoch, pričom leví podiel na triumfe "červených krídel" mala dvojica mladých slovenských útočníkov.

Talentovaný Tomáš Jurčo zaznamenal svoj druhý presný zásah v profiligovej kariére a pridal aj premiérovú asistenciu pri góle menovca Tatara, ktorý v 54. minúte poslal zápas do predĺženia. V ňom sa diváci nedočkali rozuzlenia, ktoré prišlo až v nájazdovej lotérii. V nej rozhodol Daniel Alfredsson.
Tomáš Tatar Foto: TASR/AP

Prvýkrát od novembrového zranenia kolena zasiahol do diania Marián Gáborík, ktorého Columbus zdolal Philadelphiu 6:3 a slovenský krídelník si pripísal bod za asistenciu. Z bodu za prihrávku sa tešil aj obranca Zdeno Chára, jeho Boston zdolal Buffalo 4:1.

Ôsme víťazstvo v rade zaknihoval Anaheim, ktorý zvíťazil na ľade NY Islanders 5:3.

Chárov Bosoton zdolal Buffalo

Tatár a Jurčo hviezdili v zápase s Torontom

výsledky:

Pittsburgh - Calgary 4:3, Ottawa - Phoenix 3:4 pp, Los Angeles - Colorado 3:2 po sn, Boston - Buffalo 4:1 (za domácich Chára 0+1), Toronto - Detroit 4:5 po sn (za hostí Jurčo 1+1 a Tatar 1+0), Tampa Bay - Carolina 3:2 pp, NY Islanders - Anaheim 3:5, Washington - New Jersey 4:5 pp, Columbus - Philadelphia 6:3 (za domácich Gáborík 0+1), Nashville - Montreal 3:4 pp, Edmonton - St. Louis 0:6, San Jose - Dallas 2:2 po 3. tretine - predlžuje sa