Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. júna 2014

Mladíci odkopli náhrobný kameň, snímky zverejnili na interneteNa snímke zhodený náhrobný kameň na židovskom cintoríne v obci Cífer. Polícia z prečinu hanobenia obvinila 2. júna 2014 dvoch 18-ročných mladíkov zo Šoporne a zo Serede.Zdieľať
Na snímke zhodený náhrobný kameň na židovskom cintoríne v obci Cífer. Polícia z prečinu hanobenia obvinila 2. júna 2014 dvoch 18-ročných mladíkov zo Šoporne a zo Serede. Foto: TASR/KR PZ v Trnave
Cífer 2. júna (TASR) – Fotografia zo sociálnej siete spolu s komentármi pomohla odhaliť mladíkov, ktorí skopli náhrobný kameň na starom židovskom cintoríne v Cíferi. O ich skutku informoval Krajský pamiatkový úrad v Trnave anonymný oznamovateľ, ktorý doložil aj zábery kolujúce po internete.


"Pracovníci pamiatkového úradu vykonali obhliadku židovských cintorínov a podnet pre podozrenie z trestného činu odstúpili na prokuratúru. Polícia v ďalšom konaní zabezpečila dôkazné materiály a z prečinu hanobenia miesta posledného odpočinku obvinila dvoch 18-ročných mladíkov zo Šoporne a Serede," informovala dnes krajská policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová.

Obvinení sú z toho, že na cintoríne, ktorý je ustanovený ako pamätihodnosť obce Cífer, skopli náhrobný kameň. Hoci ten nepoškodený spadol na zem, za hanobenie miesta posledného odpočinku im môže byť uložený trest odňatia slobody až na dva roky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Islamisti vypaľovali kresťanské obchody pri Luxore
<< predchádzajúci článok
Firma z Trenčína žiada pomoc 1,44 milióna eur na výrobu káblov

Mladíci odkopli náhrobný kameň, snímky zverejnili na internete - diskusné fórum čitateľov

nuž neviem3.6. 0:40:18