24hod.sk    Šport    NHL

08. novembra 2005

Mladík zachránil Chicago

V štyroch nočných zápasoch kanadsko-americkej NHL sa predstavil jediný zástupca slovenského hokeja, keď v drese Phoenixu vykorčuľoval na ľad Ladislav Nagy.

„Kojoti“ sa predstavili v Chicagu, ktoré si prialo odčiniť vysokú prehru 1:9 z piatkového zápasu v Dallase. „Vedeli sme, čo môžeme od nich očakávať. Posledný zápas im veľmi nevyšiel, a tak sa dalo tušiť, že budú na nás veľmi dobre pripravení. Navyše, majú výborného mladého trénera. My sme dnes svoje šance, žiaľ, nevyužili,“ konštatoval po stretnutí tréner hostí a legenda NHL Wayne Gretzky. Stretnutie však muselo rozhodnúť až predĺženie, v ktorom mali veľkú šancu v podobe presilovej hry hostia z Phoenixu, no ani Mara, Doan či Ladislav Nagy nemierili presne, a tak udrelo na druhej strane. Mladučký nováčik Brent Seabrook si 38,3 sekundy pred koncom predĺženia výborne nakorčuľoval na prihrávku Bella a svojím druhým presným zásahom v sezóne rozhodol o zisku dvoch bodov.

Washington - Toronto 5:4 (2:2, 2:1, 1:1), góly: 7. Muir, 14. Pettinger, 22. Willsie, 36. Ovečkin, 47. Ovečkin - 19. McCabe, 20. O’Neill, 33. O’Neill, 53. Wellwood. Chicago - Phoenix 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0), góly: 43. Bourque, 65. Seabrook - 39. Doan. St. Louis - Detroit 1:4 (0:1, 1:2, 0:1), góly: 25. Sillinger - 11. Shanahan, 22. Holmström, 29. Holmström, 42. Zetterberg. Anaheim - Minnesota 3:4 po sam. nájazdoch (0:2, 3:1, 0:0 - 0:0, 0:1), góly: 23. Konopka, 29. Getzlaf, 36. Getzlaf - 3. Rolston, 18. M. Koivu, 26. Veilleux, 71. R. Robitaille (rozhodujúci sam. nájazd).