Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. augusta 2012

Mongolský exprezident pôjde za mreže, je vinný z korupcieSúd v Mongolsku v piatok poslal na štyri roky za mreže bývalého prezidenta Nambara Enchbajara po tom, ako ho uznal vinným z korupcie. Niekdajšia hlava ázijskej krajiny však rozsudok ...Zdieľať
vazenie ULÁNBÁTAR 3. augusta (WEBNOVINY) - Súd v Mongolsku v piatok poslal na štyri roky za mreže bývalého prezidenta Nambara Enchbajara po tom, ako ho uznal vinným z korupcie.


Niekdajšia hlava ázijskej krajiny však rozsudok označila za politicky motivovaný. Päťdesiatštyriročný Enchbajar pôsobil ako premiér a neskôr aj ako prezident takmer desaťročie až do roku 2009. V apríli ho zatkli počas razie, ktorú naživo vysielala aj štátna televízna stanica.

"Slúžil som ako prezident, premiér a predseda parlamentu. Nikdy by som si nepomyslel, že budem takýmto neopodstatneným spôsobom obvineným," píše sa v Enchbajarovej výpovedi. Voči verdiktu prvostupňového súdu sa plánuje odvolať.

Mongolsko je v rebríčku vnímania korupcie až na 120. mieste z celkového počtu 182 krajín, teda približne na úrovni Iránu alebo Kazachstanu. Ide tiež o jednu z najchudobnejších krajín Ázie.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KINEKUS ponúka všetko od lyžičky po stavebnú miešačku
<< predchádzajúci článok
Nadácia pre dieťa a rodinu Lyoness spustila školský projekt

Mongolský exprezident pôjde za mreže, je vinný z korupcie - diskusné fórum čitateľov