Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. mája 2013

Moskovský protest pripomenie tvrdý zásah proti demonštrantomV Moskve sa v pondelok bude konať opozičné protestné zhromaždenie pri príležitosti prvého výročia tvrdého zásahu proti demonštrantom v predvečer inaugurácie Vladimira Putina. Na ...Zdieľať
protesty v moskve MOSKVA 6. mája (WEBNOVINY) - V Moskve sa v pondelok bude konať opozičné protestné zhromaždenie pri príležitosti prvého výročia tvrdého zásahu proti demonštrantom v predvečer inaugurácie Vladimira Putina.


Na minuloročnej demonštrácii sa zúčastnili desaťtisíce ľudí. Polícia vtedy zadržala vyše 400 demonštrantov vrátane opozičných lídrov.

Mnohým hrozia tresty väzenia za rušenie poriadku, niektorých už odsúdili. Po zásahu špeciálnych jednotiek ministerstva vnútra skončili desiatky protestujúcich ale aj policajtov v nemocnici.

"Žiadame zmeny v ústave, ktoré znemožnia jednej osobe slúžiť viac než dve funkčné obdobia v prezidentskom úrade," povedal v nedeľu pred demonštráciou opozičný líder a bývalý vicepremiér Boris Nemcov. Protivládna demonštrácia za účasti asi tisíc ľudí sa v Moskve konala aj v nedeľu. Na protestujúcich dozeralo asi 4000 policajtov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Maďarský premiér Orbán nebude tolerovať antisemitizmus
<< predchádzajúci článok
V pondelok sa nad Slovenskom zamračí, hrozia hromy a blesky

Moskovský protest pripomenie tvrdý zásah proti demonštrantom - diskusné fórum čitateľov