Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. septembra 2022

Moslimskí duchovní vyzvali Uzbekov, aby sa nezapájali do agresie Ruska proti Ukrajine, nejde o žiadnu svätú vojnuMoslimskí duchovní v Uzbekistane vyzvali občanov krajiny, aby sa nezapájali do ruskej vojny na Ukrajine. Členovia niektorých teroristických organizácií sa snažia verbovať moslimov, aby bojovali v ...Zdieľať
aptopix_russia_ukraine_48597 5a0c8fb7a81f4511a08189d26b045f5e 676x451 23.9.2022 (Webnoviny.sk) - Moslimskí duchovní v Uzbekistane vyzvali občanov krajiny, aby sa nezapájali do ruskej vojny na Ukrajine.


Členovia niektorých teroristických organizácií sa snažia verbovať moslimov, aby bojovali v konflikte na Ukrajine pod zámienkou, že ide „svätú vojnu", uviedla Moslimská rada Uzbekistanu.


V skutočnosti sa však moslimovia nemôžu zapájať do nijakých vojenských akcií s výnimkou obrany vlasti, dodala.

Vyhlásenie najvyššej náboženskej autority Uzbekistanu prišlo po tom, ako Rusko ponúklo zrýchlené udelenie občianstva cudzincom, ktorí vstúpia do jeho armády. Informuje o tom web The Guardian.Zdroj: Webnoviny.sk - Moslimskí duchovní vyzvali Uzbekov, aby sa nezapájali do agresie Ruska proti Ukrajine, nejde o žiadnu svätú vojnu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA už niekoľko mesiacov varujú Rusko pred použitím jadrových zbraní na Ukrajine, CIA zatiaľ nič nezachytila
<< predchádzajúci článok
Bratislavský Správny súd hľadá sudcov, jeho predsedníčka vyhlásila výberové konanie na 14 voľných miest