21. decembra 2013

Mountain Cup žien - Slovenky si poradili s Francúzkami

Slovenské hokejové reprezentantky zvíťazili vo svojom druhom stretnutí na turnaji Mountain Cup 2013 v rakúskom Radentheine nad Francúzskom 2:0. O oba góly slovenského výberu v sobotňajšom dueli sa ...

hokejistky reprezentacia slovensko RADENTHEIN 21. decembra (WEBNOVINY) - Slovenské hokejové reprezentantky zvíťazili vo svojom druhom stretnutí na turnaji Mountain Cup 2013 v rakúskom Radentheine nad Francúzskom 2:0. O oba góly slovenského výberu v sobotňajšom dueli sa postarala Miriam Mikesková. Slovenky dosiahli na Mountain Cupe prvé víťazstvo, v piatok prehrali s domácimi Rakúšankami 5:6. Zverenky trénera Milana Skokana ukončia účinkovanie na podujatí v nedeľu od 10.00 h súbojom proti Švajčiarkam.

Slovenky predviedli v celom zápase s Francúzkami veľmi dobrý, obetavý výkon, ktorý korunovali aj dvoma gólmi z hokejky Miriam Mikeskovej. Víťazstvo sa však nerodilo ľahko, keďže zápas sa lámal v každej tretine a slovenské hráčky museli tvrdo bojovať o každý puk. Výborný výkon podala aj brankárka Andrea Letrichová, ktorá si udržala čisté konto a položila základ dvojgólového víťazstva.

"Musím pochváliť dievčatá za dnešný výkon, hrali veľmi obetavo a s maximálnym nasadením, takticky oveľa lepšie ako v piatok. Po 'naivnej' prehre, keď sme prišli o víťazstvo v záverečných piatich minútach, si dali dievčatá záležať na tom, aby nedopustili podobný scenár. Zápas sa lámal v každej tretine a zaslúžene sme vyhrali. Musím vyzdvihnúť, že tu máme niektoré menej skúsené hráčky, ako aj niektoré hokejistky z osemnástky, no napriek tomu držíme krok s kvalitnými súpermi, čo sa dnes potvrdilo," povedal na webe Slovenského zväzu ľadového hokeja tréner ženského tímu SR Milan Skokan.