Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. decembra 2010

Mrazy si v strednej Európe vyžiadali už 26 obetíUž 26 ľudí zahynulo v posledných dňoch v krajinách strednej a východnej Európy v dôsledku veľmi chladného počasia. Väčšina obetí pochádza z Poľska, kde len v noci zo stredy na ...Zdieľať
sneh pocasie Foto: SITA/APVARŠAVA 2. decembra (WEBNOVINY) - Už 26 ľudí zahynulo v posledných dňoch v krajinách strednej a východnej Európy v dôsledku veľmi chladného počasia. Väčšina obetí pochádza z Poľska, kde len v noci zo stredy na štvrtok zahynulo desať ľudí, ďalších osem prišlo o život ešte v utorok. Podľa hovorcu poľskej polície Mariusza Sokolowského šlo vo väčšine prípadov o bezdomovcov, ktorí pod vplyvom alkoholu zaspali na ulici a cez noc zamrzli. Teplota v meste Bialystok, ktoré sa nachádza na východe krajiny pri hraniciach s Bieloruskom, klesla podľa poľských meteorológov v noci zo stredy na štvrtok na mínus 33 stupňov Celzia.

Štyri obete si za posledné dva dni vyžiadalo chladné počasie v Českej republike. O život tu prišli štyria muži vo veku 47 až 61 rokov. Ďalšie štyri obete si zima vyžiadala v Litve. Mráz a záľahy snehu naďalej komplikujú aj situáciu v doprave, v stredu bolo napríklad pre zlé počasie uzatvorené aj pražské ruzyňské letisko.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
UniCredit chce otvoriť 900 pobočiek vo východnej Európe
<< predchádzajúci článok
Visa má ambície dať bezkontaktnú technológiu aj do mobilov