24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2011

09. mája 2011

MS 2011: Česi aj naďalej bez prehry

Nemecko - Česko 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)

Hokejisti Česka sú na svetovom šampionáte na Slovensku aj po kvalifikačnej fáze ako jediný tím bez prehry. V pondelkovom večernom zápase zdolali v Bratislave Nemecko hladko 5:2. Česi sa stali víťazmi E-skupiny a vo štvrťfinále narazia na USA. Nemci napokon skončili v tabuľke na 3. mieste.

Český tím mal výborný vstup do zápasu, už po 51 sekundách hry otvoril Plekanec aj s prispením nemeckej obrany skóre. Nemci rýchlo zakontrovali a o 58 sekúnd Tripp vyrovnal. Českí hráči pôsobili na ľade pokojným dojmom, keďže mali istotu prvého miesta v skupine. Nemci si síce vypracovali pár šancí, ale Štěpánka prekonali až v predposlednej minúte. Zverenci trénera Aloisa Hadamczika predviedli fanúšikom viaceré efektné kombinácie, po ktorých pridali ďalšie góly. V tretej tretine sa už duel iba dohrával, keďže postupové karty boli rozdané.

E-skupina (Bratislava):
Góly: 2. Tripp (Lavallee), 59. Greillinger (A. Barta) - 1. Plekanec (Jágr), 11. Michael Frolík (J. Novotný, Hubáček), 23. K. Rachůnek (Jágr, Červenka), 36. Plekanec (Jágr, Červenka), 37. Eliáš (Průcha, Havlát)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška (SR), Persson (Švéd.) - Arm (Švaj.), Deďulija (Biel.), 9305 divákov

Nemecko: Endras - J. Krueger, Dietrich, Holzer, Braun, Lavallee, Hordler, Reul, N. Goc - Rankel, Wolf, Hospelt - Ullmann, M. Muller, Reimer - Greilinger,Kreutzer, A. Barta - Gogulla, Tripp, Schutz
Česko: Štěpánek - Z. Michálek, K. Rachůnek, Židlický, Škoula, Krajíček, Čáslava, O. Němec - Jágr, Plekanec, Červenka - Eliáš, Průcha, Havlát - Voráček, Marek, Rolinek - Michael Frolík, Hubáček, J. Novotný