24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2011

03. mája 2011

MS 2011: Francúzi nečakane zdolali Bielorusov

Francúzsko - Bielorusko 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Hokejisti Francúzska nečakane zdolali na svetovom šampionáte v Košiciach v B-skupine Bielorusko 2:1 po predĺžení a postúpili do osemfinálovej fázy. Na Bielorusov čakajú len boje o záchranu, v ktorých boli naposledy v roku 2003. Francúzsko sa udrží v elitnej šestnástke už na štvrtom šampionáte v rade a do druhej fázy turnaja si berie jeden bod za prehru po predĺžení so Švajčiarskom.

Nadšene bojujúci Francúzi zaskočili Bielorusov aktívnym pohybom a dôrazom pred bránkou. V 13. min usmernil pri presilovke strelu Hecquefeuilla za Mezinov chrbát Treille a otvoril skóre. Bielorusi sa z úderu nemohli dlho spamätať a takmer opäť inkasovali. Ak už ohrozili Hueta, chýbala im väčšia presnosť, prípadne francúzsky gólman výborne zasiahol. Bielorusi sa snažili stupňovať tempo, v 49. min nepremenil Stas nariadené trestné strieľanie. Favorit vyrovnal v 56. min, keď nepokrytý Demagin sa presadil sám pred Huetom. V predĺžení rozhodol o francúzskom víťazstve Hecquefeuille. "Je to krásny pocit, pre nás je to veľké víťazstvo. Nemusíme bojovať o záchranu a to je dôležité. Dnes zahral výborne celý tím,“ povedal po stretnutí Kevin Hecquefeuille.

Výsledok - utorok (Košice)

B-skupina:
Góly: 13. Treille (Hecquefeuille, Meunier), 61. Hecquefueille (S. da Costa) - 56. Demagin (Goroško, A. Michajlov)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Partanen, Rönn (obaja Fín.) - Hribar, Schulz (Nem.), 3968 divákov.

Francúzsko: Huet - Auvitu, Besch, Bachet, Hecquefeuille, Moisand, Roussel, Janil -
Meunier, Bellemare, Treille - T. da Costa, Tardif, S. da Costa - B. Henderson, Desrosiers, Gras - Romand, Arrossamena, Raux - D. Fleury
Bielorusko: Mezin - Denisov, Kolosov, Kosťučonok, Korobov, Stasenko, Rjadinskij, Goroško
Stas, Kulakov, A. Kosticyn - Grabovskij, Ugarov, Meleško - Kitarov, Demagin, Stepanov - Pavlovič, Kovyršin, Drozd - A. Michajlov