17. decembra 2015

MS klubov: Barcelona do finále i bez Messiho a Neymara, hetrik Suareza

Hráč Barcelony Luis Suarez

Hráč Barcelony Luis Suarez Foto: TASR/AP
Jokohama 17. decembra (TASR) - Futbalisti európskeho šampióna FC Barcelona postúpili podľa očakávania hladko do finále 12. ročníka majstrovstiev sveta klubov FIFA v Japonsku, v ktorom ich vyzve juhoamerický šampión River Plate. Katalánci vo štvrtok v druhom semifinále zdolali ázijského majstra Kuang-čou Evergrande suverénne 3:0 vďaka hetriku uruguajského útočníka Luisa Suareza.

V stredu v prvom semifinále River Plate v Osake zdolal domáceho zástupcu Sanfrecce Hirošima 1:0. Finálový zápas je na programe v nedeľu 20. decembra o 11.30 SEČ v Jokohame.

"Barca" nastúpila bez hviezdneho dua Lionel Messi a Neymar. Messiho vyradili žalúdočné problémy, Neymar vynechal pre problémy so slabinami tréningové jednotky v pondelok i v utorok a hoci v stredu trénoval, tréner Luis Enrique sa rozhodol neriskovať.

Zápas bol v réžii Suareza. Ten najprv v prvom polčase dorazil do siete Rakitičovu strelu, v 50. minúte ho skvele jemnou prihrávkou za obranu našiel Iniesta a nasledovalo chladnokrvné zakončenie. Skóre spečatil z penalty v 67. minúte, ktorú favorit zahrával po faule na Munira.

Španielsky majster rázne uťal trojzápasovú sériu bez víťazstva, Evergrande našlo premožiteľa po 28 dueloch bez prehry, keď naposledy prehralo v máji.