Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. decembra 2006

MS SR je povinné prerokovať pripomienku občanovHromadnú pripomienku k návrhu o zrušení Špeciálneho súdu (ŠS) a Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podporilo k dnešnému dňu cez internetovú stránku www.changenet.sk takmer 700 občanov. ...Zdieľať

BRATISLAVA 11. decembra (WEBNOVINY) - Hromadnú pripomienku k návrhu o zrušení Špeciálneho súdu (ŠS) a Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podporilo k dnešnému dňu cez internetovú stránku www.changenet.sk takmer 700 občanov. Tým je splnená podmienka podpory minimálne 500 občanov, aby bolo ministerstvo spravodlivosti (MS) povinné prerokovať hromadnú pripomienku so zmocnenými zástupcami občanov v rozporovom konaní, uviedol člen Republikovej rady OKS Juraj Petrovič. Spolu s Ondrejom Dostálom, taktiež z OKS, lekárkou Vierou Satinskou a so zástupcami Transparency International (IT) sú iniciátori Hromadnej pripomienky občanov k návrhu zákona o zrušení ŠS a ÚŠP.

Podľa Petroviča je vyhlásenie Roberta Fica za zachovanie ŠS nedostatočnou zárukou. "Udalosti posledných týždňov ukazujú, že ĽS-HZDS v rámci koalície dokáže presadiť aj veci, s ktorými predseda vlády nesúhlasí. Preto sme pripravení na rozporové konanie s MS a brániť existenciu ŠS a ÚŠP," uviedol na tlačovej besede Petrovič.

Podľa iniciátorov Hromadnej pripomienky sa minister spravodlivosti Štefan Harabin už dlhší čas usiluje o zrušenie ŠS a ÚŠP. "Ich existencia je podľa Harabina v rozpore s Ústavou SR, napriek tomu dodnes neinicioval podanie na Ústavný súd, ktorý by mal rozhodnúť, či má minister spravodlivosti pravdu alebo nie," povedal iniciátor Hromadnej pripomienky občanov Petrovič.

Ak budú vďaka ŠS a ÚŠP postavené pred súd a spravodlivo, bez ovplyvňovania, súdené osoby , ktoré závažným a organizovaným spôsobom ohrozujú slušných občanov na živote a majetku, je to dostatočný dôvod na to, aby boli tieto inštitúcie zachované, píše sa vo vyhlásení iniciátorov Hromadnej pripomienky občanov k návrhu zákona o zrušení ŠS a ÚŠP.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Nemecku zrejme našli stopy polónia 210
<< predchádzajúci článok
Vyše 40 % sporiteľov si na penziu nenasporí

MS SR je povinné prerokovať pripomienku občanov - diskusné fórum čitateľov

Nech majú rozum11.12. 14:55:08