Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. marca 2007

MS SR oceňuje, že poslanci nepodporili Lipšicovu novelu OZMinisterstvo spravodlivosti oceňuje prístup poslancov Národnej rady (NR) SR, ktorí nepodporili návrh novely Občianskeho zákonníka (OZ) z dielne Daniela Lipšica. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca ...Zdieľať

BRATISLAVA 30. marca (WEBNOVINY) - Ministerstvo spravodlivosti oceňuje prístup poslancov Národnej rady (NR) SR, ktorí nepodporili návrh novely Občianskeho zákonníka (OZ) z dielne Daniela Lipšica. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca rezortu spravodlivosti Michal Jurči. Podľa neho Lipšicov návrh "otvára bránu pre úverových podvodníkov." Zo 104 prítomných poslancov získal Lipšicov návrh 28 hlasov, proti hlasovalo 64 zákonodarcov.

"Tento návrh vôbec neriešil problém ožobračovania občanov pre vysoké úroky. Už dnes sa totiž občan, ktorý sa stane obeťou pri dobrovoľnej dražbe, môže obrátiť na súd a bude úspešný za podmienky dodržania zákonného postupu,“ vyjadril sa k téme o dobrovoľných dražbách minister spravodlivosti Štefan Harabin.

Ministerstvo spravodlivosti SR už predložilo do pripomienkového konania návrh novely zákona o dobrovoľných dražbách. "V ňom okrem zneužívania dobrovoľných dražieb rieši aj problém, keď občania pri nízkych pôžičkách s vysokým úrokom prichádzajú o byty," uviedol Jurči. Ako ďalej uviedol hovorca MS, poslanec Lipšic tvrdil, že svojím návrhom chcel dať väčšie šance občanom na súde, ale vôbec nedomyslel, ako bude fungovať v praxi.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Británia zneužila Bezpečnostnú radu OSN, tvrdí Irán
<< predchádzajúci článok
Ruská opozícia plánuje dva protivládne protesty v apríli