26. novembra 2016

MŠK Považská Bystrica prehrala s Partizanom, no postúpila ďalej

Ilustračné foto. Foto: FOTO TASR/Henrich Mišovič

Považská Bystrica 26. novembra (TASR) - V odvete 3. kola Challenge Cupu mužov podľahli hádzanári MŠK Považská Bystrica v sobotu na domácej palubovke srbskému Partizanu Belehrad 28:29, ale keďže v prvom zápase triumfovali u súpera 31:23, postúpili do ďalšieho kola.
Challenge Cup - odveta 3. kola:
MŠK Považská Bystrica - RK Partizan Belehrad 28:29 (11:13)

Najviac gólov: Chudoba 7/1, Vallo 6, Tupík a M. Kozák po 4 - Živkovič 8/2, Berkovič 5, Marsulja 5. Rozhodovali: Lindenbaum a Laron (Izr.), vylúčení: 7:7, ČK: Ďuričič za 3. ŽK, 7m hody: 1/1 - 3/2, 1200 divákov.

/prvý zápas: 31:23, postúpila Považská Bystrica/

Domácim sa herne nevydaril 1. polčas, keď už od úvodu dovolili súperovi získať štvorgólový náskok a na polčasovú prestávku odchádzali s dvojgólovou stratou. Po prestávke napriek zlepšenému výkonu MŠK hostia naďalej zvyšovali svoj náskok, takže v 38. minúte viedli už 20:13. Vtedy však nastal obrat, domáci zvýšili tlak a vyrovnali na 21:21. V dramatickom závere hosťujúci Berkovič v poslednej sekunde ponad múr rozhodol o víťazstve hostí. Napriek tomu sa však tešili domáci, ktorým najtesnejšia prehra stačila na postup do ďalšieho kola.

Povedali po zápase
Václav Straka, tréner MŠK:
"Bol to zápas dobrej úrovne, v ktorom sa nám herne nevydaril prvý polčas. Hostia sa dostali do štvorgólového trháku a ešte aj v závere polčasu viedli o dva góly. Škoda toho záveru, keď v poslednej sekunde sme inkasovali rozhodujúci gól, ktorý znamená najtesnejšiu prehru. Potešilo ma, že zaplnená hala nás výdatne povzbudzovala."