26. januára 2011

MŠK Žilina obsadili na Dubai Cupe tretie miesto

Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna MŠK Žilina obsadili na prestížnom turnaji Dubai Cup 2011 v Spojených arabských emirátoch tretie miesto. Rozhodol o tom ...

zilina Foto: Ilustračné foto SITA/Tomáš SomrDUBAJ 26. januára (WEBNOVINY) - Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna MŠK Žilina obsadili na prestížnom turnaji Dubai Cup 2011 v Spojených arabských emirátoch tretie miesto. Rozhodol o tom ich stredajší triumf nad víťazom Iránskeho pohára FC Persepolis 3:1 (3:0).

Žilinčania mali raketový nástup do stretnutia, keď už v 8. min viedli zásluhou presných zásahov Tomáša Majtána a novej akvizície Róberta Picha 2:0. Navyše, v 22. min si dal vlastný gól Shakori a mužstvo spod Dubňa odchádzalo na polčasovú prestávku s pohodlným trojgólovým vedením.

Malo tiež výhodu o jedného hráča, keďže v 35. min červenú kartu za faul na Ceesaya videl brankár Haghiri. Žilinčania mali aj po zmene strán viacero gólových príležitostí. Šourek, Poliaček ani Jež ich však nevyužili, a preto prišiel trest zo strany iránskeho súpera. Zverenci Pavla Hapala inkasovali v 73. min z pokutového kopu, keď penaltu za Angelovičovu ruku v šestnástke premenil Zare. "Šošoni" si urobili chuť pred blížiacou sa jarnou časťou Corgoň ligy 2010/2011 solídnymi výsledkami i celkovým umiestnením na prestížnom podujatí.

V zápase o konečné piate miesto triumfoval ukrajinský majster nad českým, Šachťor Doneck zdolal Spartu Praha 2:1. V stredu je na programe ešte finále medzi domácim FC Al-Hilal a ruským šampiónom Zenitom Petrohrad, ktorého dres si oblieka aj slovenský reprezentačný obranca Tomáš Hubočan. Úvodný výkop stretnutia je na programe o 16.30 h SEČ.

Výsledky stredajších stretnutí na futbalovom turnaji Dubai Cup 2011:
Zápas o 3. miesto:
MŠK Žilina - FC Persepolis (Irán) 3:1 (3:0)
Góly: 6. T. Majtán, 8. Pich, 22. Shakori (vlastný) - 73. Zare (z pok. kopu), ČK: 35. Haghiri (Persepolis)

Zostava Žiliny: Dúbravka - S. Angelovič, Šourek, Pečalka (65. Ľ. Guldan), Patrik Mráz (46. Leitner) - P. Poliaček (60. Gergel), Jež, Štrba, T. Majtán - Pich, Ceesay (75. Lietava)