Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

22. septembra 2013

Mumford & Sons ohlásili pauzuČlenovia britskej folk-rockovej skupiny Mumford & Sons oznámili, že si chcú dať na nejaký čas pauzu od hudby. Vyhlásili to krátko pred piatkovým koncertom v Kansase, kde ukončili ...Zdieľať
mumfordampsons BRATISLAVA 22. septembra (WEBNOVINY) - Členovia britskej folk-rockovej skupiny Mumford & Sons oznámili, že si chcú dať na nejaký čas pauzu od hudby.


Vyhlásili to krátko pred piatkovým koncertom v Kansase, kde ukončili turné k svojmu druhému albumu Babel (2012).

"V dohľadnom čase neplánujeme ako kapela žiadne aktivity. Nevieme ako dlho bude táto pauza trvať. Vieme len to, že chceme mať voľno a užívať si ho. Máme pocit, akoby to bol posledný školský týždeň pred prázdninami. Budeme jednoducho oddychovať. Doteraz sme nemali príliš veľa času na naše súkromné životy a na ostatných ľudí. Práve preto túto pauzu potrebujeme," uviedol v rozhovore pre magazín Rolling Stone klávesák Ben Lovett.

Skupina Mumford & Sons vznikla v roku 2007 a zásluhou prvého albumu Sigh No More (2009) a skladieb ako Little Lion Man, Winter Winds alebo The Cave získala tri Billboard Music Awards, jednu Brit Award, jednu Q Award a šesť nominácií na Grammy. Z tejto štúdiovky predala skupina len v USA viac ako 2,4 milióna kópií.

V roku 2011 bol ich debut v USA tretím najsťahovanejším albumom hneď po Born This Way (2011) od Lady Gaga a 21 (2011) od Adele. Na jeho úspech nadviazali spomínanou nahrávkou Babel, s ktorou dobyli britský i americký albumový rebríček a vo februári za ňu získali cenu Grammy v najprestížnejšej kategórii Album roka.


Video: Mumford & Sons - Hopeless Wanderer


Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Claire Danes vystrašila nominácia na Emmy
<< predchádzajúci článok
Predstavenie Symfónia ľadu z technických príčin zrušili

Mumford & Sons ohlásili pauzu - diskusné fórum čitateľov