Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. júla 2011

Murdoch je mŕtvy, napísali hackeriHackeri zo známej skupiny Lulz Security v pondelok zaútočili na webovú stránku britského bulvárneho denníka Sun a v jeho mene vydali správu, podľa ktorej je majiteľ novín Rupert Murdoch mŕtvy. ...Zdieľať
murdoch LONDÝN 19. júla (WEBNOVINY) - Hackeri zo známej skupiny Lulz Security v pondelok zaútočili na webovú stránku britského bulvárneho denníka Sun a v jeho mene vydali správu, podľa ktorej je majiteľ novín Rupert Murdoch mŕtvy. Osemdesiatročného mediálneho magnáta a jedného z najbohatších Britov podľa internetových pirátov "našli mŕtveho v jeho záhrade". Denník Sun síce správu okamžite poprel, návštevníci jeho portálu však boli presmerovaní na konto hackerov na sociálnej sieti Twitter, kde Lulz Security oslavovali útok. "Radujme sa, veseľme sa, s Murdochovým Sunom pohrali sme sa!" napísali autori útoku na svojom Twitteri.


Piráti sa priznali aj k útoku na webovú stránku Murdochovej spoločnosti News International, do ktorej okrem denníka Sun patrí nedeľník News of The World. Ten sa v týchto dňoch topí v škandále okolo odpočúvania pozostalých po zabitých britských vojakoch. Kauza už otriasa aj samotnou vládou premiéra Davida Camerona.

Skupina Lulz (z angl. skr. "Loughing Out Loud") mala v minulosti na svedomí aj útoky na stránky spoločností Sony, Nintendo, Fox News alebo americkej CIA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Galko ide predávať tanky
<< predchádzajúci článok
Menšiny v Macedónsku môžu vztýčiť vlajku popri štátnej

Murdoch je mŕtvy, napísali hackeri - diskusné fórum čitateľov