Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. augusta 2007

Mušarráf si neželá návrat politikov z exiluPakistanský prezident Parvíz Mušarráf nechce, aby sa bývalí premiéri Nawáz Šaríf a Bénazír Bhuttová, ktorí žijú v exile, vrátili pred konaním parlamentných volieb späť do krajiny. V ...Zdieľať

ISLAMABAD 12. augusta (WEBNOVINY) - Pakistanský prezident Parvíz Mušarráf nechce, aby sa bývalí premiéri Nawáz Šaríf a Bénazír Bhuttová, ktorí žijú v exile, vrátili pred konaním parlamentných volieb späť do krajiny. V nedeľu o tom informovali miestne médiá. Voľby by sa mali uskutočniť buď koncom tohto, alebo začiatkom budúceho roka. Mušarráf v sobotu na zhromaždení redaktorov pakistanských novín údajne povedal, že návrat prominentných politikov z exilu by v krajine spôsobil politický chaos. "Nebolo by dobré, keby zavládol nepokoj, až do uskutočnenia volieb by mala panovať stabilita," prezidentove slová citovali noviny News on Sunday.

Noviny Dawn informovali, že prezident nepristúpi k žiadnym extrémnym krokom, akým by bolo napríklad vyhlásenie výnimočného stavu, ktoré zvažoval počas uplynulého týždňa. "Všetko prebehne v súlade so zákonmi a ústavou," citovali prezidentove vyjadrenie noviny Dawn.

Mušarráf čelí najhlbšej politickej kríze od kedy sa ujal prezidentskej funkcie. V krajine sa rozmohla vlna násilností zo strany islamistov a na Mušarráfovu hlavu sa zosypala aj kritika zo strany USA. Podľa Američanov sa oblasť v okolí afganskej hranice stala bezpečným prístavom pre militantov Talibanu a teroristov z al-Kájdy.

SITA, AFP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Iracký premiér nechá vraždu guvernéra a šéfa polície prešetriť
<< predchádzajúci článok
Taliansky kňaz odletel v sobotu domov, na faru sa nevráti

Mušarráf si neželá návrat politikov z exilu - diskusné fórum čitateľov