Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. februára 2024

Muža, ktorý vlani v apríli v Banskej Bystrici nožom napadol a ťažko zranil 15-ročné dievča, prepustili pre procesnú chybu.Okresný súd krajskému súdu neskoro predložil spis na rozhodnutie o podanej sťažnosti obžalovaného voči ponechaní vo väzbe.Zdieľať
Muža, ktorý vlani v apríli v Banskej Bystrici nožom napadol a ťažko zranil 15-ročné dievča, prepustili pre procesnú chybu.

„Predseda senátu KS v Banskej Bystrici v trestnej veci obžalovaného Tomáša S. pre obzvlášť závažný zločin vraždy v štádiu pokusu vydal príkaz na prepustenie z výkonu väzby, ktorým bol obžalovaný ihneď prepustený z väzby na slobodu, keďže v dôsledku procesných pochybení okresného súdu došlo k zásadnému porušeniu jeho práv ako obžalovaného, a tým pominuli dôvody na ďalšie trvanie jeho väzobného stíhania,“ uviedla hovorkyňa Krajského súdu Nina Uhrovičová.

Krajská prokuratúra podala na obžalovaného obžalobu ešte 22. decembra 2023, okresný súd o ponechaní obžalovaného vo väzbe rozhodol 18. januára tohto roka.

Útočník podal voči rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej bolo potrebné rozhodnúť do 2. februára.

„Keďže spis okresný súd predložil krajskému súdu na rozhodnutie o podanej sťažnosti až 13. februára, teda 11 dní po lehote, nemohol krajský súd inak, len v zmysle príslušných ustanovení Trestného poriadku obžalovaného ihneď prepustiť z väzby na slobodu,“ vysvetlila hovorkyňa.

K útoku na banskobystrickom sídlisku Fončorda došlo začiatkom apríla 2023. V tom čase 22-ročný muž zaútočil na 15-ročné dievča a nožom jej spôsobil ťažké zranenia. Z miesta ušiel a krátko po incidente ho pri jednej zo základných škôl zadržala polícia.

Nasledujúci deň pri pátracej akcii našli aj nôž. Začiatok procesu je naplánovaný v marci.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Autobusu plnému detí sa počas jazdy na R1 uvoľnili dve kolesá. Tvoria sa kolóny (foto)
<< predchádzajúci článok
Pred izraelským veľvyslanectvom sa zapálil americký vojak, vraj už nebude „spolupáchateľom genocídy“ (foto)