Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. mája 2022

Múzeum SNP a Vojenský historický ústav spoja sily, budú spolupracovať vo viacerých oblastiachMúzeum Slovenského národného povstania (SNP) a Vojenský historický ústav (VHÚ) budú spolupracovať vo ...Zdieľať
1920px pamatnik_snp_bb 676x478 16.5.2022 (Webnoviny.sk) - Múzeum Slovenského národného povstania (SNP) a Vojenský historický ústav (VHÚ) budú spolupracovať vo vedecko-výskumnej činnosti aj archívnej, múzejnej, či vzdelávacej oblasti. Vyplýva to z dohody, ktorú podpísal riaditeľ VHÚ Miloslav Čaplovič a riaditeľ Múzea SNP Marian Uhrin. Informovalo o tom VHÚ na svojej internetovej stránke.


Dohoda podporí rozvoj oboch inštitúcií a v konečnom dôsledku bude prínosom aj pre návštevníkov múzeí. Inštitúcie tiež vytvorili projekt Poďte s nami po stopách vojenskej histórie, ktorý prepojí všetky stále múzejné expozície. Návštevníci sa budú môcť zoznámiť s vojenskou históriou Slovenska od rokov 1848/49 až po nedávnu minulosť.Zdroj: Webnoviny.sk - Múzeum SNP a Vojenský historický ústav spoja sily, budú spolupracovať vo viacerých oblastiach © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V parlamente je deväť strán, ktoré samostatne nekandidovali vo voľbách
<< predchádzajúci článok
Výška prídavku na dieťa by sa mala zvýšiť na 50 eur, navrhol Matovič