Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

28. apríla 2012

Múzeum The Rolling Stones zaujalo najmä pisoármi v tvare ústNemecký pár Schroederovcov v piatok otvoril múzeum venované legendárnej britskej rockovej kapele The Rolling Stones. Návštevníkov lákajú predovšetkým pisoáre v tvare známeho loga ...Zdieľať
rolling stones BRATISLAVA 28. apríla (WEBNOVINY) - Nemecký pár Schroederovcov v piatok otvoril múzeum venované legendárnej britskej rockovej kapele The Rolling Stones.


Návštevníkov lákajú predovšetkým pisoáre v tvare známeho loga kapely - úst s vyplazeným jazykom.

V nemeckom mestečku Lüchow ich okrem toho čakajú tisícky pamätných predmetov vrátane podpísaného biliardového stola, ktorý si The Rolling Stones vzali na turné, hudobné nástroje, plagáty či hrací automat.

Birgit a Ulrich Schroederovci tvrdia, že ide o úplne prvé múzeum venované tejto hudobnej legende.

Na slávnostnom otvorení sa nikto z členov kapely nezúčastnil, no zakladateľka múzea dúfa, že sa tam jedného dňa niekto zo štvorice Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts alebo Ronnie Wood ukáže.

"So Stones sme stále v spojení," uviedla majiteľka múzea, ktorá si myslí, že ak niekto z členov kapely bude v blízkosti mestečka, určite príde.

Birgit Schroeder tiež poďakovala ženám, ktoré pisoáre v tvare loga kapely kritizovali, keďže sú podľa nich ponižujúce. "Bola to najlepšia reklama, akú sme mohli mať. Ľudia, ktorí bývajú ďaleko, prišli len preto, aby ich mohli použiť," vysvetlila.

Kapela The Rolling Stones vznikla v roku 1962 v Londýne. Počas svojej kariéry vydala viac ako dve desiatky štúdiových nahrávok, 107 singlov, množstvo kompilácií a živých albumov. Desať z ich štúdioviek je zaradených medzi 500 najlepších albumov všetkých čias, pričom dvojalbum Exile on Main Street z roku 1972 je na siedmom mieste.V roku 1989 ich uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy a v roku 2004 ich magazín Rolling Stone umiestnil na štvrtú priečku rebríčka 100 najlepších interpretov a interpretiek všetkých čias. Podobný rebríček pripravil aj magazín Billboard, ktorý v roku 2008 kapele udelil desiate miesto.

Niekoľkonásobní držitelia Grammy 12. júla oslávia 50. výročie od svojho prvého vystúpenia v Marquee Clube na londýnskej Oxford Street. Pri tejto príležitosti hudobníci vydajú fotografickú publikáciu s názvom The Rolling Stones: 50.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
The Prodigy predstavili v Bratislave novú skladbu
<< predchádzajúci článok
Vedci stále nemajú dôkazy o tom, že mobily sú nebezpečné

Múzeum The Rolling Stones zaujalo najmä pisoármi v tvare úst - diskusné fórum čitateľov