Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    V spálni

16. októbra 2007

Muži s poškodenými spermiami majú ejakulovať častejšieNiektorí muži by mali mať sex každý deň aby tak maximalizovali šancu na splodenie potomka. Austrálski vedci zapojili do svojho testu 42 mužov, ktorých spermie mali pri pozorovaní pod mikroskopom ...Zdieľať

BRATISLAVA 16. októbra (SITA) - Niektorí muži by mali mať sex každý deň aby tak maximalizovali šancu na splodenie potomka. Austrálski vedci zapojili do svojho testu 42 mužov, ktorých spermie mali pri pozorovaní pod mikroskopom abnormálny tvar. Následne ich požiadali, aby ejakulovali každý deň jeden celý týždeň. Ejakulát im vždy odobrali, pozorovali a porovnávali s tým, ktorý získali po ich trojdňovej abstinencii. Všetci, až na piatich mužov, mali menej poškodené spermie pokiaľ ejakulovali denne.

Doktor Allan Pacey, sekretár Britskej spoločnosti pre plodnosť (BFS) povedal, že pokiaľ muž nesexuje, vytvára sa priestor pre jeho spermie na to, aby sa formovali. Pokiaľ sú ale poškodené, nie je to dobré. "Tieto výskumy ukázali, že keď je muž v dennom ejakulačnom režime, redukuje to poškodenie DNA," povedal. "Stále sú však ľudia, ktorí si myslia, že sexuálna abstinencia zvýši ich plodnosť," dodal. Spomenul si napríklad na jeden prípad, keď žena dovolila svojmu mužovi ejakulovať iba v čase, keď mala svoje plodné dni.

Ako teda Pacey odporučil, pár snažiaci sa otehotnieť, by sa o to mal pokúšať tak každé dva - tri dni, no pokiaľ je DNA muža značne poškodená, malo by to byť aj častejšie.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Policajti si dnes v posvietili na vodičov
<< predchádzajúci článok
Vydražia Oscara, ktorého dostal Orson Welles za Občana Kanea