Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

26. januára 2007

Muzikál Traja mušketieri má za sebou prvú premiéruMuzikál Traja mušketieri má za sebou prvú premiéru na bratislavskej Novej scéne. V česko-slovenskom obsadení sa vo štvrtok objavilo viacero známych tvárí.Zdieľať
  Muzikálových stálic, ale i divadelný nováčik, SuperStar Peter Cmorik. Ten hrá postavu D¤Artagnana a jeho výkon ocenili po premiére viacerí hereckí kolegovia.

      "To, že výborne spieva som vedela už predtým. Milo ma ale prekvapil, že dal do toho emócie a herecké nasadenie. Myslím, že vyšla nová muzikálová hviezda," povedala po premiére Katarína Hasprová, ktorá hrá v muzikáli Milady.
      Český spevák Josef Vojtek priznal, že mal najskôr z pojmu SuperStar v mušketieroch obavy. Cmorik ho však podľa všetkého milo prekvapil. "SuperStar idú rýchlo hore a niekomu sa to nepodarí vydýchať. Mal som teda trochu obavy, aby Peter nebol nafúkaný. Našťastie sa ale z neho vykľul celkom príjemný chalan a hlavne výborný spevák. A keď sa trochu oťuká na javisku, bude z neho aj skvelý herec," povedal líder českej kapely Kabát, ktorý už má svoje skúsenosti z muzikálov a v úlohe Athosa pokračuje aj na Slovensku. Slovenský herec Csongor Kassai sa zase vyjadril, že mal pri Cmorikovej ľúbostnej piesni ku Constance zimomriavky. V tom dobrom slova zmysle. "Spieval to fakt úžasne a aj v šatni cez reproduktor bolo počuť jeho emócie a nasadenie," povedal známy slovenský herec, ktorý v Troch mušketieroch zabodoval ako Kardinál Richelieu. Jeho úloha, ktorá bola písaná pôvodne pre Karla Gotta, patrila spevácky k najnáročnejším. Aj Kassai priznáva, že mu dala zabrať. "Mali sme ale výborného hlasového pedagóga Eduarda Klezlu, ktorý s nami urobil kus práce. Som rád, že sa mi s ním podarilo spolupracovať. Veľmi mi to pomohlo," dodal "Csongi", ktorý mal pôvodne hrať postavu sluhu Plancheta. "Jeho excelencia" mu však napokon sadla ako uliata, čo ocenil aj český spevák a autor hudby k tomuto muzikálu Michal David. "Kassai je ako Richelieu výborný. Je to skvelý interpret i herec. Senzačný typ na túto postavu," povedal.
      Podkladom pre predstavenie sa stal klasický historický román francúzskeho spisovateľa Alexandra Dumasa. Pôvodný český divadelný muzikál mal v susednej Českej republike 500 repríz a videlo ho 350 tisíc divákov. Na Slovensku bolo už v deň premiéry predaných vyše 20 tisíc lístkov.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Čiernej Hore žije štvornásobná matka s dvoma srdcami
<< predchádzajúci článok
Soulovú legendu Jamesa Browna si pripomenú zbierkou topánok