Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. júla 2009

MŽP: Interblue má zaplatený poplatok pre obchodnú licenciuNa ministerstvo životného prostredia (MŽP) dnes popoludní doručili oznámenie od zástupcu spoločnosti Interblue Group Llc., ktorým reaguje na štvrtkovú výzvu rezortu. Ministerstvo totiž spoločnosť ...Zdieľať
BRATISLAVA 3. júla (WEBNOVINY) - Na ministerstvo životného prostredia (MŽP) dnes popoludní doručili oznámenie od zástupcu spoločnosti Interblue Group Llc., ktorým reaguje na štvrtkovú výzvu rezortu. Ministerstvo totiž spoločnosť vyzvalo na predloženie aktuálnych relevantných dokumentov, ako aj aktuálneho potvrdenia o existencii spoločnosti. "Zástupca spoločnosti informuje, že spoločnosť Interblue Group je v rovnakom právnom postavení ako v minulosti, bez akýchkoľvek zmien", napísala v stanovisku MŽP jeho hovorkyňa Jana Kaplanová. Podľa jej vyjadrenia sa v liste uvádza, že registračný poplatok, týkajúci sa obchodného registra, bol zaplatený v predstihu, a to 15. júna 2009, pričom ani prípadná oneskorená platba do obchodného registra by neznamenala, že spoločnosť by stratila obchodnú licenciu. Kompletná dokumentácia má byť na MŽP podľa Kaplanovej doručená v priebehu budúceho týždeň.


Kaplanová upozornila, že výpis z registra, ktorým disponujú niektoré médiá, je neoficiálny a nie je použiteľný pre právne úkony a rozhodne nemá charakter úradného dokumentu. MŽP SR bude podľa hovorkyne sledovať právny stav tejto spoločnosti naďalej.

TV Markíza v štvrtkovom večernom vysielaní uviedla, že "firma Interblue Group, ktorej Slovensko predalo emisie za viac ako dve miliardy korún, už nemá platnú licenciu na podnikanie. Televízii Markíza to potvrdili americké úrady." Americký obchodný register podľa TV Markíza hovorí , že do 30. júna mala firma Interblue Group zaplatiť za licenciu na podnikanie. "Ide pritom o 54 dolárov, čo by pre firmu čo urobila miliardový biznis nemal byť problém. Nestalo sa tak a americké úrady ju už evidujú ako dlžníka," konštatovala TV Markíza Pracovníčka obchodného registra Olympia, Washington, USA pre TV Markíza povedala, že "momentálne porušujú svoje záväzky. Ak za registráciu opäť nezaplatia, firmu musíme zrušiť".

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Záplavy v Česku priniesli štrnástu obeť
<< predchádzajúci článok
Tunel Bôrik bude podľa Vážneho v prevádzke v novembri

MŽP: Interblue má zaplatený poplatok pre obchodnú licenciu - diskusné fórum čitateľov