24hod.sk    Auto moto

10. novembra 2008

Na Baja Slovakia v Borskom Mikuláši dominovali Maďari

Dvojica maďarských motoristických pretekárov Károly Fazekas a Albert Horn na vozidle BMW X5 vyhrala v nedeľu v Borskom Mikuláši 6. ročník ORC Baja Slovakia, ktorý bol jedinou tohoročnou súťažou ...

BRATISLAVA 10. novembra (WEBNOVINY) - Dvojica maďarských motoristických pretekárov Károly Fazekas a Albert Horn na vozidle BMW X5 vyhrala v nedeľu v Borskom Mikuláši 6. ročník ORC Baja Slovakia, ktorý bol jedinou tohoročnou súťažou typu Cross Country Rally na území Slovenska. Druhí v cieli boli s odstupom 2:55,2 min ich krajania Balász Szalay a László Bunkoczi na vozidle Opel Antara RR a 3. priečku obsadila poľská posádka Miroslaw Tokarczyk, Andrzej Korzeniowski na vozidle Nissan Patrol (+ 3:25,3 min). Samostatnú skupinu súťažiacich tvorili motokrosoví jazdci, medzi ktorými prvé tri miesta obsadili domáci pretekári z relykrosového klubu Borský Mikuláš. Víťazný Ladislav Bolebruch na Suzuki RMZ 450 dokonca druhému v poradí Petrovi Jaslovskému (KTM 530 EXC) "ušiel" až o viac ako 12 minút. Tretí skončil Marek Polák (KTM 125). V kategórii štvorkoliek počas celej súťaže viedol reprezentant SR Martin Antal na Polaris Outlaw, ktorý však v poslednej rýchlostnej skúške veľmi nešťastne spadol a len s veľkými bolesťami a sebazaprením došiel až do cieľa súťaže. Našťastie tržné zranenia, ktoré pri páde utrpel, si vyžiadali iba niekoľko stehov. Časové manko po páde ho nakoniec pripravilo o vedúcu pozíciu, ktorú obsadil Čech David Polišenský na Yamahe Raptor 700. Tretie miesto vybojoval taktiež český jazdec Tomáš Kubiena na KTM 525 XC. Na 6. ročníku ORC Baja Slovakia, ktorého centrum bol relykrosový areál v Borskom Mikuláši, štartovalo päťdesiatjeden pretekárov. Ich jazdecké majstrovstvo počas dvoch súťažných dní poriadne preverila náročná 371 kilometrov dlhá trať, na ktorej organizátori vytýčili pätnásť rýchlostných skúšok v dĺžke takmer 215 kilometrov. Konečné poradie 6. ORC Baja Slovakia: Autá: 1. Károly Fazekas, Albert Horn (Maď.) BMW X5 3:27:43,9 h 2. Balász Szalay, László Bunkoczi (Maď.) Opel Antara RR +2:55,2 min 3. Miroslaw Tokarczyk, Andrzej Korzeniowski (Poľ.) Nissan Patrol +3:25,3 Štvorkolky: 1. David Polišenský (ČR) Yamaha Raptor 700 3:44:06,9 h 2. Martin Antal (SR) Polaris Outlaw +1:05,4 min 3. Tomáš Kubiena (ČR) KTM 525 XC +1:28,6 Motocykle: 1. Ladislav Bolebruch (SR) Suzuki RMZ 450 2:14:36,8 h 2. Peter Jaslovský (SR) KTM 530 EXC +12:41,0 min 3. Marek Polák (SR) KTM 125 +13:20,2 (SITA, sz;mj),200811100244