Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

21. februára 2019

Na biatlonových majstrovstvách Európy získalo titul RuskoNa biatlonových majstrovstvách Európy v bieloruskom Raubiči si titul v štafetovom mixe dvojíc vybojovalo Rusko pred Švédskom (+20,6) a Francúzskom (+29,0). Slovenský biatlon ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Raubiči 21. februára (TASR) - Na biatlonových majstrovstvách Európy v bieloruskom Raubiči si titul v štafetovom mixe dvojíc vybojovalo Rusko pred Švédskom (+20,6) a Francúzskom (+29,0). Slovenský biatlon nemal zastúpenie.


V záverečnom úseku mali k sebe najbližšie na čele Francúzsko, Nórsko a Rusko, ktoré sa zmestili do rozpätia necelých piatich sekúnd. V streľbe ležmo Nór Strömsheim ani raz nedobíjal, Malyško len raz a o víťazstve stále nebolo rozhodnuté. Rozkolísaná bola posledná streľba stojmo, Nór po nej trikrát krúžil na 75 m dlhom trestnom okruhu a keďže Rus Malyško sa jej po troch dobíjaniach vyhol, tak doviedol svoju štafetu medzi 23 tímami k titulu.

Výsledky:


štafetový mix dvojíc na 6 km žien a 7,5 km mužov: 1. Rusko (Jevgenija Pavlovová, Dmitryj Malyško) 36:30,0 (1 tr. okr.+9 dobíjaní), 2. Švédsko (Anna Magnussonová, Jesper Nelin) +20,6 (0+6), 3. Francúzsko (Lou Jeanmonnotová, Aristide Begue) 29,0 (0+6), 4. Nórsko 49,6 (3+9), 5. Nemecko 57,5 (0+13), 6. Švajčiarsko 1:00,6 (1+7)


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nórska bežkyňa na lyžiach Fallová obhájila titul v šprinte
<< predchádzajúci článok
Tenistka Kužmová prehrala vo štvrťfinále v Dubaji s Kvitovou

Na biatlonových majstrovstvách Európy získalo titul Rusko - diskusné fórum čitateľov